Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Memur-Sen’li olmak iyiliklere ortak olmaktır

Reklam

Memur-Sen  Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamasında “Mehmet Akif İnan Vakfımızın hizmeti mazlumların duasını aldı, yüzleri güldürdü.

“Suriye – İdlib’te Mehmet Akif İnan Vakfımız tarafından inşa edilen 400 Briket Evin Anahtar Teslim Törenini ve 18 Derslikli Mithat Sevin Okulu ile Bayındır Memur-Sen Necmettin Erbakan Camii açılışını gerçekleştirdik.

Bir yıl önce makifinanvakfi olarak Besmelesini çekip DiyanetVakfi ile projelendirdiğimiz İdlib Briket Evleri ve Okul ile Cami çalışmamızda sonuca ulaştık.Bayramın ikinci günü 400 aile çadırlardan briket evlere taşınmış oldu. Kadınların duaları dile geldi, çileleri hafifledi.

Mithat Sevin Okulu ile 18 derslikte çocuklar eğitim imkanı yakalayacak. Büşra İnan Çocuk Oyun Alanında savaşın mağdurları oyun oynayacak ve yaşadıkları travmayı unutmaya çalışacaklar.Merhum Başkanımızın ismi okulda yaşayacak, Öğretmen Mithat Sevin yine okulda olacak. Bayındır Memur-Sen Necmettin Erbakan Camii hem cemaate hem de çocukların dini eğitimine hizmet edecek.Ülkesinde kalmak ve güvenli bölgede yaşamak isteyenlere imkan oluştururken, ülkesine dönmek isteyenler için yardım kuruluşları yeni çalışmalar için bir araya geldik” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ