Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Rahvan yarışmalarında Dinlenmez’e 2.’lik kupası

Reklam

Balıkesir  Bigadiç ilçesinde  Işıklar  Rahvan At Yarış Pistinde gerçekleşen geleneksel rahvan at yarışlarına katılan  Ödemişli Kemal Dinlenmez ve oğlu Mehmet Dinlenmez’in katıldıkları Polat isimli tayı 4’lü taylar kategorisinde 2. Kupasını kazandı.

“BİGADİÇ RAHVAN YARIŞLARINDA 2.’LİK KUPASI İLE İLÇEMİZİ TEMSİL ETTİK”

Balıkesir Bigadiç ilçesinde düzenlenen  geleneksel  rahvan at yarışlarında 2. Kupası alarak döndüklerini dile getiren Ödemişli Rahvan gönüllüsü Mehmet Dinlenmez  “Balıkesir Bigadiç ilçesinde düzenlenen Geleneksel Rahvan At yarışlarında katıldığımız 2 kategoriden 4’lü taylarda  2. Kupası ile Ödemiş’e dönüyoruz.

Babam Kemal Dinlenmez ile birlikte Türkiye’nin bir çok yerinde yapılan Rahvan yarışlarına katılarak  ilçemizi bir anlamda temsil ediyoruz. Rahvan atçılığa olan ilgimiz uzun yıllardan beri sürüyor. Bu  Ata sporu bir anlamda  insanları bir araya getirerek kaynaştırıyor. Gönüllüleri buluşturuyor. Bizlerde  bu güzel spora ilgimiz devam ediyor. Ödemiş’teki katıldığım rahvan yarışlarının yanında Türkiye’nin her bölgesindeki Rahvan yarışlarına katılmaya devam ediyoruz” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ