Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli engelliler buluşması

Reklam

Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği Engelliler Haftası kapsamında Ödemiş Belediyesi   Taypark tesislerinde bir araya gelerek muhteşem bir şekilde engelliler haftasını yaptıkları çeşitli etkinliklerle kutladı.

“ENGELLİLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR“

Her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler  Haftasının kutlu olmasını dileyen  Ödemiş İlçe Kaymakamı  Fatih Aksoy “Öncelikle  her yıl kutladığımız Engelliler Haftasının tüm engellilerimize kutlu olmasını diliyoruz. Bizler Ödemiş İlçe Kaymakamlığı olarak  engellilerimizin toplumda rahat bir yaşam sürmesi için  Kaymakamlık olarak elimizden  geleni her zaman yapıyoruz. Ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“HER YIL ENGELLİLER  GÜNÜNDE FARKINDALIK YARATIYORUZ”

Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Serpil Aksoy Baştürk “Benim özel ve güzel çocuklarım Derneğimizin düzenlediği Kır Etkinliğine hepiniz hoş geldiniz.10-16 Mayıs Engelliler Haftası tüm dünya ülkelerinde farkındalığa dikkat çekmek için belirlenmiş bir tarihtir. Dernek Sekreterimiz gönüllümüz Sayın Filiz Ekrem e günün anlam ve önemini belirten konuşması için teşekkür ederim.Tekrar aynı konulara değinmek yerine Sadece şunu eklemek istiyorum.Toplumun her kesiminde Hayati birlikte Paylaşmak için ve Engelsiz Yarınlar adına herkes üzerine düşen görevi öncelikle vicdanen sonrada görev aşkıyla yaparsa, Biz engelli ama yürekli Engelsiz fertler olarak bize yılın 365 günü 10-16 Mayıs  bugünkü etkinliğimize destek veren birbirinden değerli dostlarımıza hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum Öncelikle yemeğimize destek veren Noyan Yapı ve Gayrimenkul Halil Akgün’e Ve yemeğimizi pişirip ikramını, yapan Tatsam Yemek Sıtkı  Demir’e Dondurmalarımız için İYİ Parti İlçe Başkanım Güven Kılıç’a, Çerezlerimiz için Karaoğlu Kuruyemiş Musa Karaoğlu’na Beni bile, heyecanlandıran pamuk sekerlerimiz için insani Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Gönüllüleri Sayın Gülgün Gedikbaşı, Elif Yamaner’e Çocuklarımıza top ve taç hediyeleri için Ak Parti İlçe Başkanım Muhammet Şen

Yine yarışmacı çocuklarımıza hediye hem de lisanslı güneş gözlükleri için Gaye

Optik Başkanım Ediz  Demir’e Bu sene liseyi bitirip diplomalarını alan Fotoğraf ve video çekimlerimiz için Stüdyo Taç Mustafa Devran’a, Öğrencilerimizin mezuniyet kıyafetleri için ilkkurşun Meslek lisesine, Ulaşımda destek veren Karakaşoğlu Turizm Ismail Karakaş’a,

Bedensel engelli bireylerimizin ulaşımda desteği için İzmir Büyükşehir Belediyemiz yerel hizmetler Şube Müdürümüz Hikmet Güris’e, Yer ve araç tahsisi için Belediye Başkanımız Mehmet Eris’e, Kısacası Etkinliğimize maddi ve manevi destek veren herkese ve

Öğretmenlerime Beden eğitimi öğretmenimiz Caner Usta’ya Gönülden teşekkür eder Engelsiz Yarınlar Dilerim. Ayrıca bir teşekkürüm de Akülü araç ve tekerlekli sandalye alımı ve bağışlaması hususunda ki desteği için Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanımız Ali Bozkan’a çok teşekkür ederim. Hayati Paylaşmak için Engel Yok” Dedi.

ETKİNLİKTE ÇEŞİTLİ YARIŞMALAR GERÇEKLEŞTİ

Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği tarafından gerçekleşen Engelliler  Haftası kapsamında  yemek yapma yarışması,  Halat Çekme Yarışması, Futbol oyunu  gibi çeşitli aktiviteler gerçekleşti.  Yarışmalar neticesinde dereceye girenlere  Ödemiş İlçe Kaymakamı  Aksoy tarafından madalya takdimi yapıldı.

Yapılan etkinliğe  Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı   Hamdi Halis, İzmir Büyükşehir  Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş  ve Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneğine bağlı üyeler ve aileleri yapılan etkinliğe katılım sağladılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ