Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖKK gençlik meclisi engelsiz atölyeyi ziyaret etti

Reklam

Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Engelliler Haftası dolayısıyla Ödemiş Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Atölye’yi ziyaret etti. Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Vekili Büşra Üçler, Genel Sekreter Yücel Uğur Uçar ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen buluşmada özel öğrencilerin yaptığı el sanatı ürünleri ilgi odağı oldu.

HEM FARKINDALIĞI  HEM DE DAYANIŞMNAYI ARTTIRMAK AMAÇLANDI

Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Engelsiz Atölye’yi ziyaret etmeye karar verirken aynı zamanda atölyenin temel ihtiyaçlarına da odaklandı. Bu kapsamda kurs programının günlük işleyişinde lazım olabilen birçok ürünün temini için bir dayanışma hareketi başlatılırken, gerçekleştirilen ziyarette aynı zamanda bu hediyeler öğrencilere ulaştırıldı.

ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ İNCELENDİ

Bengisu Mahallesi Katlı Otopark altında Ödemiş Belediyesi’nce tahsis edilen mekanda faaliyetlerini sürdüren Engelsiz Atölye’ye yapılan ziyarette öncelikle Gençlik Meclisi gönülleri ve öğrenciler birbiriyle tanıştı. Ardından birbirinden güzel eserler konuklar tarafından incelendi. Birçok materyalden üretilen eserler arasında akrilik boya ile yapılan resimler, seramik ve kilden yapılan hediyelik eşyalar, çalı süpürgesinden üretilen duvar süsleri dikkati çekti.

BİRLİKTE  KİTAP OKUMA SAATİ YAPILDI

Öğrencilerin eserlerinin incelenmesinin ardından Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Vekili Büşra Üçler, öğrencilere ve konuklara kitap okudu. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve savaştığı cepheleri özel öğrencilere uygun şekilde anlatan bir kitabı seslendiren Üçler, öğrencilerden ve konuklardan alkış aldı

GENEL SEKRETER UÇAR EĞİTMENLERDEN BİLGİ ALDI

Ödemiş Kent Konseyi Genel Sekreteri Yücel Uğur Uçar, atölye eğitmenleri Rahşan Ak ve Vildan Akseki’den atölyedeki öğrencilerin durumu ve günlük işleyiş hakkında bilgi aldı. Buna göre yaşları 22-46 arasında değişen 7 öğrencinin engellilik dereceleri ve türleri de çeşitlilik gösteriyor. Öğrencilerin sosyalleşmesine ve hayata tutunmasına katkı yapmaya çalışan atölyenin işleyişi de öğrencilerin durumu dikkate alınarak belirleniyor. Günlük programda yürüyüş saati, el sanatı eğitimi, kitap saati ve bolca oyun yer alıyor.

Gençlik Meclisi gönüllüleri ve atölye öğrencileri arasında kaynaşmanın sağlandığı ve renkli diyaloglara sahne olan buluşmanın son kısmında duygu ve düşüncelerini belirten Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Vekili Büşra Üçler, “Farkındalık günlerinde gerçekleştirilen etkinlikleri değerli buluyorum. Bizde meclis olarak duyarlılığımızı ortaya koymak konusunda hassasiyet gösteriyoruz, lakin özellikle toplumda dezavantajlı şeklinde tanımlanan gruplar için bir şeyler yapmak adına yalnızca farkındalık günleriyle yetinmemeliyiz. Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak engellilerin hayata katılımını ve kent kısımlarına erişimini her daim gündemde tutmak için çalışacağız. Engelliler haftasında burada olmak bizim için mutluluk sebebi. Bunun daha da anlam kazanması için farklı zamanlarda da buraya ziyaretlerimiz olacak. Burada tanışma fırsatı bulduğumuz özel bireylerimizin yetenekleri ve gayretleri bizde hayranlık uyandırdı. Ayrıca atölye eğitmenlerimiz Rahşan Ak ve Vildan Akseki’ye gösterdikleri özveri ve gayret için meclisimiz adına teşekkür ediyorum”  Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ