Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bademli’de Atatürk ve Gençlik Spor bayramı heyecanı

Reklam

Bademli Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı heyecan yarattı. Pandemi sebebiyle birkaç yıldır yapılamayan bayramlar Bademli ’de coşkuyla kutlandı.

Bademli Ortaokulu Müdürü Ramazan Göçen; “103.’sünü kutladığımız bu bayramda farklı bir heyecan yaşıyoruz. Avrupalıların hasta adam dediği Osmanlı’nın küllerinden Cumhuriyet doğdu. İstanbul’da İngilizler, Karadeniz’de Rumlar, Akdeniz’de İtalyanlar, Ege’de Yunanlılar, Antep’te, Urfa’da, Fransızlar ülkemize saldırdılar. Atatürk ve silah arkadaşları buna canları pahasına dur dediler. İlk ışığı 19 Mayıs 1919’da bundan 103 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıkarak Anadolu’da ilk meşaleyi yaktı. 7’den 70’e bütün halkımız canı, her şeyi ile Kurtuluş Savaşı’nın yanında oldu. Ya şehit ya gazi oldu.  Bugün özgürsek bu emeklerin çabaların karşılığında hayattayız. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle saygıyla hürmetle anıyorum. Gençlerimizin bu gençlik bayramında bütün değerlerimize sahip çıkacaklarını umut ediyor sevgiler sunuyorum. Şunu söylemeden geçemeyeceğim Türk tarihinde müthiş sürprizler vardır. 40 tane Alperenle, Çin Sarayı’nı basan Kürşatlar, Çanakkale’de destan yazan kahramanlar,15 Temmuzda tankların altına bile bile şehitliğe yatan, bu ülkenin kaderini değiştiren nice kahramanlar var. Bizler, bu değerlerin kıymetini bilmeli geçmişimizi öğrenmeli kavramalı, geleceğimizi ilimle, bilimle, fenle, başarılarla doldurmalıyız. Vatan olmazsa hiçbir şey olmaz, bu duyguları yaşatma gayreti içerisinde olacağımızı yineliyor bayramınızı kutluyorum.”

Bademli Mahallesi Muhtarı Ahmet Baş açıklamasında, “İki bayramdır her iki okulumuzun desteği ile halkımızın özlediği bayram heyecanını yaşadı. Ortaokulumuz öğretmenlerine ve öğrencilerine hazırladıkları gösteriler için teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ