Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tire Halk Eğitim Merkezinde yıl sonu şenliği

Reklam

Tire Halk Eğitimi Merkezinde  Hayat Boyu Öğrenme kapsamında, 9. yıl sonu şenliği gerçekleştirildi. Tire Gölet Şenlik Alanı’ndaki şenlik, ilk olarak bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması,mehter takımının gösterisi ile başladı.

YIL SONU ŞENLİĞİ HER YIL OLDUĞU GİBİ  MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Program, 15 el sanatı öğretmeni tarafından hazırlanan 50 kıyafetten oluşan defilenin  sahne almasıyla devam etti.

Gecede konuşma yapan Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan Güven, yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kurs ve kursiyer sayılarının azaldığı dönemde yıl sonu şenliklerini yapamadıklarını dile getirirken “Bu eğitim yılında şartların normale dönmeye başlamasıyla çalışmalarına hız verdik. Tüm dünyada yaşanan Pandemi şartları nedeniyle geçtiğimiz iki yılda hem kurs ve kursiyer sayımız azaldı hem de yılsonu şenliklerimizi yapamadık. Bu eğitim yılında şartların normale dönmeye başlamasıyla bizler de çalışmalarımıza hız verdik.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında mesleki ve genel kurslar olarak 800 kurs açtık. 12  bin Tireli vatandaşımız bu kurslardan istifade etti.. Bu kurslarımız, halkımızın istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak ve alan taraması yapılarak açılan kurslardır. Bu kurslarımız Mesleki ve Genel Kurslar olarak iki grupta toplanmaktadır.Açılan tüm bu kurslarımızda binlerce kursiyerimizle birlikte ilçemizin en kalabalık okulu olmanın haklı gururunu yaşadık. Bu kurslarımızın eğitim kadrosunda görev alan arkadaşlarımız, kursiyerleri ile birlikte çok güzel çalışmalar hazırladılar. Hazırlanan bu ürünler ve emeklerin bir kısmı; okullarda, Tire Belediyesi Bedesteninde, Hangar Çok Amaçlı Salonunda ve daha birçok yerlerde halkımızın beğenisine sunuldu ve sunulmaya devam edecektir. Hangar Çok Amaçlı Salonunda açılışını yapacağımız yılsonu sergimiz, 6-7-8-9 Haziran günlerinde sergilenecektir. Açılışa ve sergimize sizleri bekliyoruz. Tüm bu kurslarımızın hazırlanmasında emeği geçen başta Müdür Yardımcılarımız olmak üzere, Öğretmenlerimize, Eğitmenlerimize, Usta Öğreticilerimize ve kurslara katılan kursiyerlerimize yaptıkları çalışmalar ve sergiler için teşekkür ediyorum. 

Bu gün tüm yılın yorgunluğunu atmak ve siz dostlarımızla birlikte olmak amacıyla bu şenliğimizi düzenledik.  Şenliğimizde kültürümüzün yaşatılmasına yönelik eserler, hocalarımız ve kursiyerlerimizin emekleri olan ürünlerle sizlerin beğeninize sunulacaktır.Tüm çalışmalarımızda her zaman bizleri destekleyen İlçe Kaymakamımız Fatih Çobanoğlu’na, Belediye Başkanımız Salih Atakan Duran’a, İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Aydın Yüzbaşıoğlu’na ve her zaman bizlerin yanında olan siz değerli dostlarımıza bu gün de bizimle olduğunuz için teşekkür ederim.

Yıl içinde kurumumuzun çeşitli etkinliklerinde ve bu şölenin tertip komitesinde görev alan; Müdür Yardımcımız Güzay Özbek, Müdür Yardımcımız Bülent Kuloğlu, Öğretmenimiz Mustafa Konur, Öğretmenimiz Zeynel Kalay, Eğitmenimiz Atilla Özkan, Eğitmenimiz Gökhan Orbahçı, Eğitmenimiz Zafer Çullu’ya da emekleri için teşekkür ediyorum.”Dedi.

Şenlikte daha sonra Tire Halk Eğitimi Merkezi eğitmenleri Halil Altın ve Gülcan Altın’ın hazırladığı, İzmir’deki halk oyunları yarışmasında birincilik alan ekip gösteri sundu.Şenlik, Tire Halk Eğitimi Merkezi Türk Halk Müziği Korosu ve Bedia Akartürk konseriyle tamamlandı.Şenlik sonunda Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, sanatçı Akartürk’e günün anısına çiçek ve plaket verdi.

BEDİA AKARTÜRK İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Ödemiş’in yetiştirdiği sanatçılarından olan ünlü Türkücü Bedia Akartürk sahne aldığı gecede birbirinden güzel türküleriyle geceye damgasını vurdu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ