Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Emniyet Spor’un Eski Kalecisi Hakem Oldu

Reklam

Ödemiş Emniyet Spor’un eski futbolcusu Mehmet Akif  Keskin Futbolculuktan hakemlik kariyerine  geçti. Başarılı hakem  ve aynı zamanda esnaf olan Keskin bir yandan mesleği olan Boya, Yapı dekorasyon işini sürdürürken diğer yandan da Futbol hakemliğini de başarıyla sürdürüyor.

Atatürk’ün söylediği “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim“ sözüyle yola çıkan Futbol hakemi  Mehmet Akif Keskin yeşil  sahalardaki futbol dönemini tamamladıktan sonra Futbol  hakemliğini de büyük bir hevesle  büyük bir Aşkla sürdürüyor.

ESKİ FUTBOLCU  VE HAKEM MEHMET AKİF KESKİN KİMDİR?

7 sezon Ödemiş Emniyetspor fıle Bekçiliği ve  1 sezonda  Kiraz 1 Eylül Spor’da olmak üzere 8 sezon futbol oynamıştır.

2015-2019 yılları arasında İstanbul hava harp okulunda görev yapmıştır

2019 sonrasında günlük yaşantısında boya yapı dekorasyon işleriyle  uğraşmaktadır.

Keskin, 2019 yılının Kasım ayında Manisa’da  kurs görüp hakemliğe başlamıştır. 8 yıllık futbolculuk dönemindeki saygın tutumu ve askeriyeden aldığı disiplinli tavrı hakemliği sürdürüyor.

Başarılı Futbol Hakemi Mehmet Akif Keskin “Daha  önceden  çok sevdiğim Futbolculuk kariyerinden sonra şimdi de  çok sevdiğim  ve gönül verdiğim hakemliğimi severek sürdürüyorum. Bu hakemlik mesleğini icra ederken  tarafsız ve ilkeli bir şekilde hakemlik mesleğimi sürdürmenin yanında iş hayatımda da  Boya, yapı ve dekorasyon işlerini de aksatmadan devam ediyorum.” Dedi.

Hakemlik hevesi futbolculuğu bırakacağım donemde başladı 2014’te  hakem kursuna başvuru yapmıştım. Ve  o dönem bize normal mesaj gelmemişti.  Mail üzerinden gelen mesajı takıp edemeyip 2014 te ki kursa katılamamıştım. İçimde ukte kalmıstı 2015 te dış  alımlar sonucu askeri personel oldum.busüreçte hakemliğe basvuru yapmaya çalıştım. Ve o yıllarda önümeyine bir engel çıkmıştı. Emniyet ve asker sıfatındaki kişilerin hakem olamayacağıydı.

2019 da askeri personellikten ayrıldıktan sonra içimde kalan ukteyı değerlendirip 2019 Kasımayında  Manisa’da hakemlik kursuna katılıp hakemliğe hak kazandım. Şu an da yaptığım hakemliği çok severek yapıyorum. Çok memnunum beni bu hayata kazandıran Ödemiş Emnıyetspor kulübüne ve kurucusu olan Mehmet Kabakoz hocama minnettarım. Su ankı hakemlık kariyerimde il hakemliğini sürdürmekteyim.” dedi.

“MEHMET AKİF KESKİN ARKADAŞIMIZ YEŞİL SAHALARA HAKEM OLARAK DÖNDÜ“

Ödemiş Emniyet Spor Takım antrenörü  MehmetKabakoz “Takımımızda  toplam 7 sezon gibi  Ödemiş Emnniyet Spor da kaleci olarak formasını terletmiş Mehmet Akif kardeşimiz bugün  çok sevdiğini  hakemliğini  severek başarılı bir şekilde sürdürdüğünü görmek bizleri de mutlu ediyor.  Sonuç olarak  Futbol bir sevgi işidir. Hakeza  Hakemlik de çok önemli bir kariyerdir.  Hakem  Keskin arkadaşımız  hem iş hayatını  yaparken diğer yandan da hakemliğini de başarıyla sürdürmektedir“ dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ