Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İNANMIŞLIĞA RAMAK KALA

TURGAY KONURALP

TURGAY KONURALP

Evet sevgili  Ödemiş Kent Bölge Gazetesinin değerli okuyucuları sizlere sporla ilgili  klasik bilgi yazılarının dışında bugün sizlere bölgemizin komşu ilçelerinden  Süper Amatör Lig’ine çıkma yolunda sadece bir maçı kalan Beydağ Belediye Spor’dan bahsetmeye çalışacağım.

Eski yıllarda ben birazda  gençlik dönemlerinde 17 yaşındayken  Beydağ’ın en çok spor’da özellikle güreş dalında başarıları vardı. O yıllarda bir çok yetişen  ve Türkiye genelinde illerde başarı sağlayan güreşçilerin ismini o yıllarda hep duymuştum. Düşünün ki yıllar önce İzmir’in küçük bir ilçesinden yetişen güreşçiler Türkiye genelinde isimleriin aldıkları başarılarla duyurarak söz ettiriyorlardı.

Bugüne baktığımızda  Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’ın yakın desteği ile ilçede bir futbol ateşi başladı. Ve o futbol ateşi öyle büyüdü ki anlatamam. Evet  bu sezon başında öncelikle tecrübesine  ve efendiliğine her zaman saygı duyduğumuz ve bugüne kadar çeşitli Profesyonel Ligler olan Altay, Turgutlu Spor,HataySpor,İstanbul  Pendik Spor,Muğlaspor, Alanya Spor,Tarsusİdmanyurdu ve Ödemiş Spor gibi bir çok köklü kulüplerde forma giyen buram buram tecrübesiyle takıma güzel bir ağabey olan olan Halil Karataş’ın da Beydağ Belediye Spor’a gelmesiyle birlikte bu sezon tecrübeli ve yeni gençlerden oluşan bir Beydağ Spor takımı oluşturuldu. Ve mücadele ettiği Çetin Zengin İzmir 1. Amatör Küme 21. Grupta toplam 14 maçta 13 galibiyet ve bir beraberlik almış ve grubu namağlup bitirip şampiyonluk kupasını almış  bir Beydağ Belediye Spor’dan sizlere bahsetmeye çalışacağım.Burada bu kşe yazısında başlıkta da belirttiğim gibi önümüzdeki hafta sonu yani 18 Haziran 2022 günü Beydağ Belediye Spor  için bir inanmışlığın zaferini yaşayabilir. Yeşil Beyazlı takım Beydağ Belediye Spor için belki de dönüm noktası ve bir üst lig’e çıkması ilçenin tek takımı için  büyük bir başarı öyküsü olacaktır.

Burada  Beydağ Belediye Spor’un yanında  Ödemiş Spor’dan da sizlere dilimiz döndüğü kadar bahsetmeye çalışacağım. Bugün takımımız  ÖdemişSpor’da bu sezon maalesef  bir üst lig olan Bölgesel Amatör Lig’e çıkmasına bir maç kala son maçında maalesef bu şansını kaybetti. İnşallah bir başka sezona nasip diyelim.  Bugün nüfusu İl düzeyine gelmiş   baktığınızda  şanlı geçmişinde 2. Lig  ve 3. Lig i görmüş  ve yaşamış bir Ödemiş Spor’un da artık bir üst lige çıkmasının zamanı çoktan geldiğini düşünüyorum.Sizlere  bu yazımda Beydağ Belediye Spor’un başta ilçenin  Değerli Kaymakamı sayın Fırat  Kadiroğlu, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Beydağ İlçe Emnniyet Müdürü Mustafa Kılıç ve Beydağ İlçe Jandarma Komutanı Mesut Ertekin’in  ve Beydağlı Futbol sever taraftarlar her zaman takımlarına destek oldular.  Ve sonuç olarak hedefe adım adım koşuyorlar. Evet sonuç olarak baktığımızda  Beydağ Belediye Spor önümüzdeki hafta sonu maçı kazandığı takdir de muhtemel olarak Süper Amatör Lig’te Ödemiş Sporla aynı grupta olacaklar. Bir komşu ilçe takımıyla, aynı grupta olması gayet iyi olacaktır. Ödemiş Spor için bana soracak olursanız. Artık Ödemiş Spor’un bir an önce Bölgesel Amatör Lig’e çıkmasının zamanı gelmiştir. Burada  sevgili Ödemiş Çamlık Tayfa Taraftar grubu  ve maçlara gelen sevgili Ödemiş Spor’lu taraftarlarımız her zaman üstüne düşeni fazlasıyla yapıyorlar. Burada her şey biraz  da, takımda forma giyen oyuncularımıza düşüyor. Birazcık ticaret  ve para elbette olacaktır. Ama önemli olan bu takımı  başarıya götürmenin ve bir üst lig’e çıkarmanın zamanı önümüzdeki sezon inşallah olur diye ümit ediyorum.

İNANMAK HER ZAMAN KAZANMANIN YARIDIR

Evet daha önceki bazı spor yazılarımda özellikle bahsettiğim gibi  herşeyden önce ilk önce inanmak zafere inanmal ve daha sonra da zafer kendiliğinden gelecektür. Burada  BeydağBelediyespor  her türlü konumuyla buna başaracağına inanıyorum.

Yine Beydağ Belediye Spor’a bir kez daha değinecek olursak Komşu ilçe takımı  Beydağ Belediye Spor’un bahtı ve yolu açık olsun.  Kent Bölge Gazetesi olarak muhtemel olarak  Beydağ Belediye Spor’un son final maçı olan Urla Belediye Spor maçını yerinde takip etmeye çalışacağız. Sonuç olarak Beydağ Belediye Spor takımı da bölgemizin takımlarından burada tüm Beydağ Belediye Spor’a gönül veren ilçede ister taraftar olsun veya olmasın çoluk çocuk ailelerle birlikte Yeşil Beyazlı takım Beydağ Belediye Spor’a 90 dakika boyunca desteğini verin. “ Beydağ Belediye Spor’a Süper Amatör Lig yakışır “diyerek Beydağ Belediye Spor’a  Süper  Amatör Lig öncesindeki maçında tüm Beydağ Belediye Spor Camiasına başarılar diliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
- 23 Şubat 2024
- 21 Şubat 2024
- 19 Şubat 2024
- 16 Şubat 2024
- 13 Şubat 2024
- 12 Şubat 2024
- 9 Şubat 2024
- 7 Şubat 2024
- 5 Şubat 2024
- 3 Şubat 2024
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ