Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Dolu ve yağmurdan etkilenen üreticiler için hasar tespit çalışmaları tamamlandı

Reklam

Ödemiş’in  üretim merkezlerinden Hamamklöy Mahalle Muhtarı Mehmet Gelen geçtiğimiz günlerde   bölgedeki  Demirdere, Hamamköy,Çayır,Küçükören ve Küre Mahallerindeki kiraz üreticilerinin yağmur ve doludan etkilenmeleri nedeniyle  hem İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin  hem de Tarım ve Orman  Ödemiş İlçe Müdürlüğüne, bağlı ekiplerin yaptıkları hasar tespit çalışmalarından dolayı  her iki kuruma teşekkür ettiğini dile getiren Muhtar Mehmet Gelen  konuyla ilgili önümüzdeki günlerde  gelişmeleri beklediklerini dile getirdi.

“BÖLGEMİZDE YAKLAŞIK 400 KİRAZ ÜRETİCİSİ MAĞDUR OLDU“

Bölgedeki yaklaşık 400 Kiraz üreticisinin mağdur olduğunu dile getiren Hamamköy Mahalle Muhtarı Mehmet Gelen “Geçtiğimiz günlerde  yaşanan  bu yağmur, fırtınayla birlikte maalesef  üretim merkezi olan 5 mahalle mağdur oldu. Bu konuda Tarım ve Orman Ödemiş İlçe Müdürlüğüne bağlı ekipler  ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilgili kurumdan gelen ekipler 5 ayrı mahalle de hasar tespit çalışmalarını tamamladılar. Ve geçtiğimiz günlerde  bu yaşanan  kiraz ürün zararı geçmiş yıllarda bile bu kadar hiç yaşamadık.  Önümüzdeki günlerde  hasar tespit raporları ile birlikte mağduriyetimizin giderileceğine inanıyoruz.” Dedi.

MUHTARLAR İZMİR’DE MAĞDURİYETLERİNİ DİLE GETİRDİ.

Ziyarette İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ertuğrul Tugay, Şükran Nurlu, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Şevket Meriç, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ali Kılıç, Demirdere Mahallesi Muhtarı Muammer Kırıcı, Hamamköy Muhtarı Mehmet Gelen, Çayır Mahallesi Muhtarı Sadettin Günay, Küçükören Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yılmaz, Güney Mahallesi Muhtarı Rıfat Günar ve Bıçakçı Mahallesi Muhtarı Yusuf Erdinç yer aldı.

Görüşmede Genel Sekreter Yardımcısı Tugay ile Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Meriç, afet sonrasında bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla ve Menderes’te de daha önce benzer bir afet durumu yaşandığını ve üreticiye gereken desteğin verildiğini hatırlatarak, Ödemiş ilçesine de yardım elini uzatacaklarını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR SAHADA TESPİT ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI.

Mali analizin yapılmasının ardından üreticilerin zararlarının bir bölümü karşılanacak. Yoğun dolu yağışından Ödemiş’in Küre, Hamamköy, Küçükören, Demirdere, Güney, Bıçakçı ve Çayır mahallelerinde 405 üreticiye ait meyve bahçeleri ve ekili tarım alanlarında hasar meydana gelmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi 6-9 Haziran tarihleri arasında  11 mühendisin de yer aldığı 13 kişilik ekiple bölgede tespit çalışması yapmıştı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ