Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Selçuk’ta barış güvercinleri uçtu

Selçuk’ta barış güvercinleri uçtu
Reklam

DÜNYA BARIŞ GÜNÜ’NDE SELÇUK’TA BARIŞ ŞARKILARI

Selçuk’ta 1 Eylül Dünya Barış Günü, “Barış Karikatürleri Sergisi” ve Ege’nin iki yakasını buluşturan muhteşem bir konserle kutlandı. İstasyon Meydanı’nda düzenlenen konser sonrasında çocuklar barış güvercinleri uçurdu.  Konser öncesinde İstasyon Meydanı’nda aralarında Rusya ve Ukrayna’nın da 62 ülkeden 315 sanatçının 990 eser ile başvurduğu karikatürlerden seçilen eserlerin bulunduğu Dünya Barış Günü Karikatür Sergisi’nin açılısı gerçekleşti.

1 Eylül Dünya Barış Günü sebebiyle İstasyon Meydanı’nda barış şarkıları yankılandı. Uluslararası Kültürel Köprüler Vakfı Kurucu Üyesi ve Lisanslı Sanatçısı, Türkiye- Yunanistan Kültür ve Sanat Danışmanı Evrim Ateşler ve orkestrası Türk ve Yunan halklarının ortak belleğinde yer edinen şarkıları Efes Selçuklular ile birlikte seslendirdi. Mübadele öncesi ve sonrası döneme ait şarkıların, türkülerin ve rebetikaların seslendirildiği konser sonrasında Evrim Ateşler; “Biz 20. Yüzyılda yaşananlardan ziyade gelecek kuşaklar için neler yapabileceğimizle ilgileniyoruz. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde burada olmaktan son derece mutluluk duyuyoruz” dedi.

Konserin sonunda konuşan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Bizler savaşa inat barış diyenleriz. Bizler düşmanlığı körükleyenlere karşı kardeşlik türküleri tutturanlarız. Halaylarla, zeybeklerle, sirtakilerle ve bu güzel melodilerle Ege’nin iki yakasını birleştirip barış demeye devam edece olanlarız” dedi.

Başkan Ceritoğlu Sengel konuşmanın ardından Evrim Ateşler ve çocuklarla birlikte barış güvercinleri uçurdu.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ