Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Açıkalın’ın sergisi ilgi toplamaya devam ediyor

Açıkalın’ın sergisi ilgi toplamaya devam ediyor
Reklam

Ödemişli Gazeteci, Ressam ve Fotoğraf Sanatçısı Vedat Açıkalın’ın İlkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin (İMTAL) sergi salonunda açılan Kurtuluş Savaşı Fotoğraf ve Resim sergisi sanat severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Sergiye gelen ziyaretçilere bulunan eserler hakkında bilgi veren Gazeteci, ressam ve Fotoğraf Sanatçısı Vedat Açıkalın “Bu sergide kendi resimlerim var birde kendi yaptığım 6 tane yağlı boya eserim olmak üzere toplamda 105 tane de fotoğraf eseri var. 94 fotoğraf, 6 Yağlı boya tablo var.

Bu sergi 6 bölümden oluşuyor. Askerler, 2. Kuşak çocukları veya torunları, İstiklal Madalyası, Yadigar kalan eşyalar, efeler ve Seymenler olarak ayrılıyor. Kadınlarımızda istiklal savaşında çok büyük rol oynadı onlar da var. İstiklal savaşında çok değişik anılar var bunlar resimlerde anlatılıyor. Her askerimizin farklı anıları var. Bu sergi buradan sonra İstanbul ve Ankara’da hazırlanacak. Bu sergi 3 Eylül günü hazırlandıktan sonra Ödemiş’in kurtuluşunda açılmştı.açılından bu güne  kadar  sanat severlerimizin ilgisiyle burada sanat sever ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz.Bu sergimizde 9 Eylülü yani İzmir’in kurtuluşunu anlatan fotoğraflarımda var. Sergimiz 13 Eylül günü kapanacak” dedi.

“SERGİNİN AÇILMASINDA EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”       

“Bu serginin açılmasında katkısı olan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Kültür İşleri Müdürü  İlknur Gündüz, yardımcısı Erkan Uşaklı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş ve İMTAL Sergi Salonu sorumlusu Selami Sönmez’e teşekkür ediyorum” dedi.

Kendisi gazetemize tanıtan Vedat Akalın “1943 Şubatında Ödemiş’te doğdum. İlköğretim yıllarımı burada doldurdum. Çoğu okulda İngilizce öğretmenliği yaptım. Rektörlük yaptım. Sonra hayatımın geri kalanını Avusturalya da geçirdim. Orda da Türk Dili ve Edebiyatı danışmanlığı yaptım. Gazete ve Mecmualarla anlaştım. Avusturalya’da kendi ajansımı kurdum. Avustralya ‘da NSW Eyaleti Eğitim Bakanlığından istifa edip Live Action Fotoğraf Ajansımı kurunca 365 gün gazeteci ve fotoğrafçı olarak çalıştım. Dünyanın üç büyük fotoğraf ajansından biri olan SİPA PRESS’ in Avustralya, Yeni Zelanda temsilcisi olarak çalıştım.Oradaki çoğu gazetede adım var. Kraliçe Elizabeth’in fotoğrafını çektim ondan başka çoğu ünlü, iş adamı, dünya yıldızı insanların fotoğraflarını çektim. Bu alanda geniş bir arşivim bulunuyor“ Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ