Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Beydağ’da ilköğretim haftası gerçekleşti

Beydağ’da ilköğretim haftası gerçekleşti
Reklam

BEYDAĞ İLÇEMİZDE İLKÖĞRETİM HAFTASI ATATÜRK İLKOKULU’NDA KUTLANDI.

Beydağ’da yeni bir heyecanla başlayan 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının belirli gün ve haftalar kapsamındaki ilk kutlama programı, İlköğretim Haftası münasebetiyle düzenlendi.

İlköğretim Haftası kutlama programında dün sabah 09:30’da Atatürk Anıtı’na, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumuyla başladı. Ardından, Atatürk İlkokulu’nda 10:00’da, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü’nün, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Kutlama programı, okulun öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan çeşitli gösteri ve etkinlikler ile son buldu.

Beydağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü konuşmasında “Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 5 Eylül’de minikler ile, 12 Eylül’de ise bütün kademelerde tamamen başladığımız, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının, Beydağ ilçemiz başta olmak üzere, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.Her yıl Eylül ayının üçüncü haftası, Türkiye genelinde İlköğretim Haftası olarak kutlanmaktadır. Biz de bugün burada, İlköğretim Haftasını kutlamak ve önemine dikkat çekmek için, bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu ve benzeri etkinlikler ile, sevgili çocuklarımıza daha iyi bir eğitim, daha iyi bir gelecek sağlama adına dayanışma kültürümüzü geliştirmeyi amaçlıyoruz.Dünyanın her yerinde eğitim bireyler için en temel hak olarak kabul edilir. Ülkemizde de eğitim anayasal bir hak olarak, devlet adına Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bilimsel ve kamusal hizmet olarak sağlanmaktadır.Bizler de, ilçemizi eğitimde daha iyi yerlere taşımak, gençlerimizi de hedeflerine ve hayallerine ulaştırmak için, azami gayret ve büyük bir çaba içerisinde olmaya çalışacağız.Bu bağlamda; eğitime tam erişimin sağlanması; tüm okul kademelerinde yüzde yüz okullaşmanın sağlanması; akademik başarının arttırılması; okullarımızdaki rehberlik hizmetlerin etkin hale getirilmesi; öğrenci devamsızlıklarının ve disiplin olaylarının minimize edilmesi; milli, ahlaki ve evrensel değerlerin özümsenmesi; şiddet ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadelenin sürdürülmesi; okul çevresi ve okul servis araçlarının güvenliğinin sağlanması; okul ve kantinlerin hijyen yönünden standartların üstüne çıkarılması; temizlik ve sağlıklı beslenme alışkanlığının kazandırılması; okul aile birliklerinin güçlendirilmesi; toplum ve çevresel kuruluşlar ile bütünleşmenin sağlanması; sektör ile ilişkilerin geliştirilmesi, istihdama katılımın arttırılması; proje çalışmalarına ağırlık verilmesi; bilim, sanat, kültür ve spor faaliyetlerinin arttırılması; trafik güvenliğinin sağlanması; çevre bilinci,  doğa ve hayvan sevgisinin geliştirilmesi gibi, geniş bir yelpazede, ilçemizde uzun soluklu eğitim çalışmalarımız olacaktır.Bilimde, eğitimde, sağlıkta, teknolojide, sanayide, haberleşmede ve toplumsal yaşamın her alanında köklü değişim ve dönüşümün hızlı yaşandığı günümüzde, biz eğitimciler başta olmak üzere, tüm meslek gruplarının düşünce, alışkanlık, nitelik ve rollerinin de buna bağlı olarak değiştiğine ve değişmesi gerektiğine inanıyoruz.Bu gerçekten hareket ederek, başta kendimizi değiştirerek, geliştirerek, buna göre hazırlamalıyız.  Bilim ve teknolojiye büyük önem vererek, yüksek becerilere sahip nitelikli bireyler yetiştirmek suretiyle, memleketimizin gelişmişliğine, kalkınmışlığına, refah ve huzuruna en üst düzeyde katkı sunmalıyız”.

“GENÇLERİMİZE GEREKLİ DESTEK ve KATKIYI SAĞLAMALARINI ARZU EDİYORUZ”

“Bunun için, bizler de bulunduğumuz Beydağ ilçemizde tüm okullarımızın ortamını, öğrenilen ve araştırılan dinamik bir yapıya dönüştürmek suretiyle, bir nebze olsun ülkemizin gelecek hedeflerine, aydınlık yarınlarına daha çok hizmet etme hedef ve arzusunda olacağız.Bulunduğumuz yerde sorun üreten değil, sorun çözen bir anlayışla hareket ederek; çalışarak, üreterek,  iyi örnekler oluşturarak şehrin ekonomisine, kültürel dokusuna, sosyal yaşamına artı değer katmak istiyoruz.Bu uğurda yapacağımız çalışmalarda; ilçemizin tüm yerel dinamiklerinin yanımızda yer almasını; eğitime, eğitimcilere, gençlere gerekli destek ve katkıyı sağlamalarını arzu ediyoruz.Bu duygu ve düşüncelerle, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını; sağlık, huzur ve güven içinde, başarılı geçmesini diliyorum. Bu vesileyle, bir kez daha tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederiz” Dedi.

Beydağ Atatürk İlkokulunda gerçekleşen İlköğretim Haftasına  Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Beydağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve okulun müdür ve öğrencileri katıldılar.

Program kapsamında ilk olarak Atatürk anıtına çelenk sunulması bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması  okulda öğrencilerin çeşitli gösterileri yer aldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ