Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kiraz’a 271 konut inşa edilecek

Kiraz’a 271 konut inşa edilecek
Reklam

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesinde detaylar belli olmaya devam ediyor. Söz konusu konut projesi için Kiraz’da 271, Tire’de 500, Selçuk’ta ise 300 konut inşa edilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı 250 bin konutluk büyük projenin İzmir ayağında 14 ilçede kaç konut inşa edileceği duyuruldu.

Ancak merkezde yapılması planlanan 3 bin 479 konutun hangi noktaya veya noktalara inşa edileceği belirsizliğini koruyor. Çevre, Şehircilik ve İl Müdürü Albayrak, “TOKİ bu konuda çalışıyor. Başvurular bittikten sonra inşaatların olacağı yerler de duyurulur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dar gelirlilerinin de ev sahibi olmasını amaçlayan 250 bin konut, 10 bin işyeri ve 100 bin konut arsasını kapsayan büyük konut hamlesinin startını verirken, başvurular da alınmaya başlandı. İzmir’de 12 bin 400’ü konut olmak üzere 12 bin 500 kontenjan ayrıldı. Yeni konut ve işyerlerinin yapılacağı, konut arsalarının olacağı 14 ilçe belirlendi. Ancak İzmir’in merkezinde yapılması planlanan 3 bin 479 konutun nereye inşa edileceği bilinmiyor.

“İNŞAAT YERLERİ HENÜZ BİLDİRİLMEDİ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İzmir İl Müdürü Ömer Albayrak da merkezde yapılacak konutlarla ilgili açıklamada “Vatandaşlarımız e-devlet üzerinden TOKİ’ye başvurularını yapmaya başladı. Başvurular tamamlandığında TOKİ’den gerekli açıklama yapılacaktır” ifadesini kullandı.

HANGİ İLÇEDE KAÇ KONUT İNŞA EDİLECEK?

Büyük konut projesi İzmir’de 14 ilçede gerçekleştirilecek. TOKİ’nin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre, Aliağa, Bergama, Dikili ve Torbalı’ya 1000’er, Güzelbahçe’ye 750, Karaburun’a 100, Kemalpaşa, Seferihisar ve Tire’ye 500’er, Kınık’a 200, Kiraz’a 271, Menemen’e 1500, Selçuk ve Urla’ya 300’er konut yapılacak. Henüz yeri ya da yerleri belli olmayan merkezdeki 3 bin 479 konutla birlikte toplamda 12 bin 400 konut inşa edilecek.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ