Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Yüzlerce keklik doğaya salındı

Yüzlerce keklik doğaya salındı
Reklam

Ödemiş İlçesine bağlı 7 Farklı Mahallesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) İzmir Şube Müdürlüğü tarafından İlçeye bağlı, Gölcük, Bozdağ, Ovacık, Çamyayla, Tekke, Ardıcak ve Horzum mahallerinde takviye keklikler doğaya salındı.

“AMAÇ DOĞDAKİ KEKLİK POPİLASYONUNU ARTTIRMAK“

Ödemiş’te geçen yıl keklik atılan 7 farklı köye bu yıl keklik takviyesinin yapıldığını belirten Doğa Koruma Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğü Ödemiş Şefi Mehmet Ali Kırlıoğlu  “Doğa Koruma Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğü olarak geçen yılda 175 keklik doğaya salınmıştı. Bu yılda geçen yıl keklik bırakılan aynı köylere takviye keklik bırakılmıştır. Burada amaç doğadaki keklik popülasyonunu arttırmak. Bunun yanında, Kekliklerin kenelere karşı yararlı bir hayvan olduğunu da, biliyoruz. Ve salınan Kekliklerin doğaya faydalı olacağına inanıyoruz” Dedi.

“DOĞANIN ZENGİNLEŞMESİ AÇISINDAN KEKLİKLERİN DOĞAYA SALINMASI ÖNEMLİ“

Kekliklerin doğaya salınma etkinliğine katılan Zeytinlik Mahallesi sakinlerinden Cemal Özbaba “Bugün Doğa Koruma Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğü Ödemiş Şefliği tarafından geçen yıl bırakılan yerlere takviye Keklikler bırakıldı. Bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” Dedi.

Geçen yıl doğaya salınan kekliklere ilave olarak bu yıl takviye keklik salımının gerçekleştiğine dikkat çeken Bozdağ Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Balcı “Mahallemize gelen İzmir Doğa Koruma Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğü Ödemiş şefliği tarafından kekliklerin takviye olarak salındı. Doğanın  olan zenginliğine  yeni, salınan kekliklerin salınmasıyla  doğamız  daha da zenginleşecektir” Dedi.

Keklik salım etkinliğinin bu yılda Tekke Mahallesinde de yapıldığını belirten Tekke Mahallesi  Muhtarı Mehmet Ataş  “İzmir Doğa Koruma Milli Parklar ekipleri tarafından  mahallemizde keklik salımı  gerçekleştirildi. Keklikler  doğaya son derece  yararlı hayvanlar bu bakımdan onların seslerinin  duyulması bile doğamız açısından önemli olduğunu düşünüyorum” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ