Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

YAŞAR EYİCE

YAŞAR EYİCE

Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yapılan kazılarda çıkan kemiklerin DNA analizleri şaşırtıcı gerçekleri ortaya koyuyor.

Herodot tarihi der ki,M.Ö.625 yılında Zile yakınlarında Pers ordusu bir hile ile Saka/iskit ordusunu(Alper Tunga’yı) yenene kadar tüm Anadolu’ya Saka’lar hakimdi.Saka’lar MÖ. 5. Yy.da Altından elbise yaparken, o tarihte ne Rus vardı, ne Alman ne de Fransız vardı.

Biraz daha geriye gidelim.Sümerlere (yani Orta Asyalı Kengerler)

Turukku’ya, ‘Türk’ Turku krallığına gidelim.Çünkü Anadolu medeniyetini kuranların eski Yunan Medeniyeti olduğu tezi bize yıllardır yutturulmuştu ya.İşte, şimdilerde dünya çapında Arkeoloji Profesörleri topraktan çıkardıkları kemiklerin Dna’larıyla o yöredeki köylülerin DNA’larını karşılaşınca şok geçiriyorlar..ÇünküDna’ları yüzde 97 uyumlu.  Örneğin; antik Burdur – Isparta tarihi Aglasunkazılarından.Burdur ve Isparta’da ki Sagalassos uygarlığı da Ön-Türk uygarlığı çıktı.BelçikaLeuven Katolik üniversitesinden Prof.Dr. MatcWaelkens, Ağlasun kasabasında yaptığı kazılar esnasında ortaya çıkan kemiklerin DNA’sını köylülerle karşılaştırınca şok oldu.

Toprak altından çıkan 6-8 bin yıl öncesinin kemikleriyle çalıştırdığı işçi-köylülerin dna’sı yüzde 97 aynı çıktı) yani onlar da Ön-Türklerin bir kolu olan Sagalassosçıktı.Frigya’si da boyleYazilitaşı da böyle,

Urartu’su da böyle Hitit’ i de boyle.Eskiden Batılı Arkeolog”lar buluntuları çalıp çırpıp ülkelerine kaçırıp, Anadolu tarihini uyduruk Helen diye bize kakalasalar da bizimkiler de aksini ispat etmeyi başarıyor hele şükür..buna bir örnek de Assos,Assos”u kuranlar da Ön-Türklerin bir kolu Lelegler ve Pelasglar çıktı.

Ey Atatürk sen ne büyük adam çıkıyorsun her geçen gün böyle…

Teee Alacahöyük kazılarını yaptırdığında bunları söylemiştin, sana inanmayanlar utansın! Kemalist tarih tezi!’ diye küçümseyip kenara atılan ‘Türk Tarih Tezinin Ana Hatları’ kitabını okullardan kaldırtanlar utansın!.Anadolu uygarlığını eski Yunan’ın kurduğu tezi bize yutturuldu demiştik.Oysa Helenlerin bile 3/4’ü  Ön-Türk çıktı.

Ön-Türk Pelasglar ile Kuzey Batı Avrupa topluluğu olan Dorların karışımından oluşmuş Helenler.

Daha sonra da bu karışıma diğer Ön-Türk halkları Traklar ve Mekadonlar eklenmişti.

Sırada ne var? Tabi ki Göbeklitepe Ön-Türk uygarlığıyla, Turukku krallığı ve yine Urumiye deki Urmu teorisi….

S.N Kramer ile Prof. Osman Turan hoca,’ Sümerce ‘deki  950 kelimenin kokeni Türkçedir’ dedi veeee  batıda ki diyaspora tarihçileri sus pus oldular..

Bahtiyar Aydın bakın nasıl bir sonuca ulaşıyor: Bugün Hun/Macarlardan, Almanlara, İtalyanlardan (Etruksler=Ön-Türklerin bir kolu), İspanyol’a, hatta İngiliz ve İskoçlara kadar neredeyse tüm batı tarihini Sakalara /Iskitlere bağlama telaşında. Hemen hepsi  köklerini  Azerbaycan’inGobulistanına, Albania’sina, Gabanasına ve daha kuzeyine  bağlamaya başladı….

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
GÜNDEME DAİR - 3 Aralık 2022
EBEDİ DOSTLUK - 1 Aralık 2022
- 29 Kasım 2022
- 26 Kasım 2022
BİR AÇIKLAMA YAPILMADI - 24 Kasım 2022
- 22 Kasım 2022
HİZMETTE KUSUR OLMAZ! - 17 Kasım 2022
- 10 Kasım 2022
- 10 Kasım 2022
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ