Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Eriş ile bir araya geldi

Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Eriş ile bir araya geldi
Reklam

Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Açelya Keskin, Yürütme Kurulu Üyeleri ve Ödemiş Kent Konseyi Genel Sekreteri Yücel Uğur Uçar 26 Eylül 2022 tarihinde Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i makamında ziyaret etti. Kadın Dostu Ödemiş hedefiyle çalışmalarını sürdüren ve yeni kurulan çalışma gruplarıyla yönetsel kadrosunu güçlendiren Kadın Meclisi, yapılan toplantılarda oluşturulan öneri kararlarını Başkan Eriş’e iletti.

“KADIN MECLİSİNİN ÇALIŞMALARI BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ“

Kadın Meclisince yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi, kentimizde yaşayan kadınlar başta olmak üzere kenti ilgilendiren çeşitli konularda çalışmalar yaparak, öneri kararları geliştiriyor. Bu çalışmalar bizim için çok değerli. Kenti birlikte yönetme hedefimize ve katılımcılığa yaptıkları katkılar için Kadın Meclisi Başkanı  Açelya Keskin nezdinde meclisimizin tüm gönüllülerine teşekkür ederim.” Dedi.

Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Açelya Keskin, Ödemiş’te kadınların hayatına pozitif katkı sağlayacak çabalar içinde olduklarından bahsederek “Yürütme kurulumuz ve çalışma gruplarımızca üzerinde tartışılan ve öneriler geliştirilen konuları Ödemiş Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Eriş’e iletmek amacıyla bu ziyareti planladık. Kadın dostu Ödemiş hedefiyle çalışıyoruz ve belediyemizin desteğiyle Ödemiş’e hizmet etmek istiyoruz. Sayın Eriş’e misafirperverliği, önerilerimize karşı gösterdiği sahiplenici tutum ve duyarlılık için teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Eriş ve Kadın Meclisi yönetimi arasında gerçekleştirilen görüşmede kadın emeğinin değerlendirilmesi konusu ön plana çıktı. Bu kapsamda Ödemiş’te daha fazla kadın üreticinin el emeği ürünlerinin satışına imkân tanıyacak adımların atılması konusunda mutabakata varıldı. Detayları Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisince belirlenecek olan projeyle evde üretim yapan ve el sanatı icra eden kadınlara girişimcilik fırsatı sağlanması ve Ödemiş’te kadınların ekonomik bağımsızlığına katkı sunulması amaçlanacak.
Yaklaşık iki saat süren buluşmada ayrıca çevrenin korunması, temiz Ödemiş hedefiyle yeni farkındalık etkinliklerinin planlanması, UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’ne girme yolunda Birgi’yi tanıtan hediyelik ürün çeşitliğinin artırılması ve kadınlara yönelik belediye hizmetleri gibi konularda görüş alışverişi yapıldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ