Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bayındır Ziraat Odasında yeni başkan Mehmet Gelir oldu

Reklam

Bayındır Ziraat Odasında başkanlık adaylığında 2 aday olarak Mümtaz Almışlar ve  Mehmet  Hampa’nın aday olarak çıktığı olağan genel kurulda başkanlık seçiminde her iki adayın 29 oy alarak eşit sonuç çıkması üzerine yapılan kurada Başkan adayı Hampa’nın ekibinden olan Mehmet Gelir Ziraat Odasının yeni  başkanı oldu.

Haftalardır Bayındır’ın Gündeminden düşmeyen kulislerde kim kazanır diye konuşulan Bayındır Ziraaat Odası Başkanlık Seçimi belli olurken yapılan seçimlerde  Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet  Ekipleri güvenlik önlemleri aldılar. Dün saat 12:00 da başlayan Ziraat Odası Başkanlık Seçimleri sandıklar açılınca da Yeni Ziraat Odası Başkanı kim olacak sorusu nihai sonuca ulaşamadı.

59 Delegenin 59 oy kullandığı seçimlerde 1 kişinin oyu geçersiz sayılınca 29’ar oy alan Başkan Adayları Mehmet Hampa ve Mümtaz Almışlar’ın, kura ile belirlenen Yönetim Kurulu tarafından tekrar seçime gidildi. 1 oy geçersiz sayılan zarfın içerisinden iki adayında ismi çıkınca geçersiz sayıldı.

Açılan sandık sonrası kazanan çıkmayınca Başkan Adayları tarafından seçilen Yönetim Kurulu içerisinden 21 kişi Asil 21 kişi Yedek Yönetim belirlenerek 21 kişilik Asil Yönetim Kurulu Üyeleri yeni başkanı seçti.

Kurada seçilen 42 kişiden Mehmet Hampa çıkmayınca ,Mehmet Hampanın Listesinden olan Kızıloba Muhtarı Mehmet Gelir, kurayla belirlenen Yönetim Kurulunun seçtiği Bayındır Ziraat Odası Yeni Başkanı oldu.

Dün akşam üstü saatlerinde İlçe seçim kurulunun yoğun çalışması sonucunda  Bayındır Ziraat Odasında yeni başkan adayı belirlenirken Odada Başkan adayı olarak Almışlar ve Hampa  başkan olamazken kura sonucu bir aday olmadan yönetimden seçilen Mehmet Gelir’in seçilmesi sürpriz bir aday ismi olarak  gelmesiyle  Başkanlık koltuğuna Mehmet Gelir oturacak.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ