Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Akartürk 82. yaş gününü ismini taşıdığı müzede kutladı

Reklam

Ödemiş’in yetiştirdiği Türk Halk Müziği’nin efsane sesi  Bedia Akartürk’ün 82. doğum gününü, isminin yaşatıldığı İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve Bedia Akartürk Sanat Müzesinde  yaş günü pastasını keserek kutladı.

“DOĞUM GÜNÜMDE SEVENLERİMLE BİR ARADA KUTLAMAK BANA AYRI BİR MUTLULUK VERDİ”

Ödemişli  başarılı sanatçı Akartürk 82.  Yaş gününü kutlamanın büyük bir mutluluğunu yaşadığını belirterek “Yaklaşık bir hafta önce esnettik ameliyatı oldum. henüz iyileşmedim ama bugün bana doğum günü yapacaklarını söyleyince kıramadım. Kendi ismimi taşıyan Müzede yapacağız dediklerinde bende kıramadım geldim.  Burada  özellikle hatıralarımın olduğu müzede  yaş günümde  beni unutmayan başta Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş olmak üzere  Kültür Müdürü İlknur Gündüz hanfendiye  ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” Dedi.

“SANATÇIMIZ AKARTÜRK ÖDEMİŞ İÇİN BİR DEĞER”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş sanatçı Akatürk’ün Ödemiş için ayrı bir değer olduğunu belirterek “Bugün dünyaya ve Türkiye’ye mal olmuş sanatçımızı yeni bir yaşa uğurlarken yanında olmak istedik. Çok geniş katılımlı yapamadık çünkü burası müze bir ev, Ödemiş için büyük bir değer belki de, Ödemiş kavaklarını en iyi şekilde söyleyen bir sanatçımız. Her türküsünde adeta türküyü yaşayan bir sanatçımız. Bu müzenin kurulmuş olası sanatçımızın değer için önemli bir şans. Sanatçımızın yeni yaşını kutluyorum nice sağlıklı mutlu yıllar diliyorum” dedi.

Ödemişli ünlü sanatçı Akartürk  alkışlar eşliğinde 82. Yaş günü pastasını Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş  ve eşi Selma Eriş ile birlikte kesti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ