Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Süleyman Demirel Mahallesinde 4. geleneksel toplu sünnet şöleni

Reklam

41 ÇOCUK SÜNNET OLMA MUTLULUĞUNU YAŞADI

Süleyman Demirel Mahallesi Muhtarı Necmiye Aksoy’un girişimiyle 4. Geleneksel Toplu Sünnet Şöleninde 41 çocuk aileleriyle birlikte sünnet olma sevincini yaşadı.

Ödemiş Belediyesine ait düğün salonunda düzenlenen sünnet töreninde konuşan  Süleyman Demirel Mahallesi Muhtarı Necmiye Aksoy “4 yıldır sünnet törenlerini geleneksel olarak devam ettirdiğimiz  Toplu Sünnet Şölenini bu yılda devam ettirmenin büyük bir sevinci ve mutluluğu içindeyiz. Yapılan sünnet merasiminin çocuklarımıza ve anne babalarına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Gecemizde   maddi  ve manevi destek veren Ödemiş Ziraat Odası Başkanımız  Ahmet Kocaağa’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Muhtar Necmiye Aksoy ise gelecek yıllarda da geleneksel sünnet törenlerini gerçekleştirmeyi sürdüreceklerini söyledi.Gecede  Ödemiş’in yetiştirdiği  Türk Halk Müziğinin duayen ismi Bedia Akartürk de sahne aldı.

SÜNNET ŞÖLENİNDE SAHNE ALAN  ÜNLÜ TÜRKÜCÜ 82. YAŞGÜNÜ PASTASINI KESTİ

Ödemiş Belediyesi Kültürpark karşısındaki Kongre ve Düğün salonunda düzenlenen  toplu sünnet şöleni kapsamında   gecede sahne alan  Ünlü Türkücü Bedia Akartürk  82. Yaşgünü pastasını  Süleyman  Demirel Mahallesi Muhtarı Necmiye Aksoy ile birlikte kesti.  Gecede  Akartürk’ün hareketli türküleriyle  sünnet çocukları ve aileleri  sahneye çıkarak bol bol oynadılar.

Gerçekleşen Toplu Sünnet Şölenine  Beydağ İlçe Kaymakamı  Fırat Kadiroğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş,Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu,Tire Ak Parti  İlçe Başkanı  Mert Falakalı İzmir Damızlık  Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa, Kaymakçı eski belediye Başkanı Halil Güler, Ödemiş Muhtarlar  Derneği Başkanı Nihat Savuran, olmak üzere  sünnet çocukları aileleriyle birlikte geceye katıldılar.

“ALLAH NASİP EDERSE BU GİBİ TOPLU SÜNNET ŞÖLENLERİNE DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİM”

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa gazetemize yaptığı açıklamada “Mahalle Muhtarımız Necmiye Aksoy’un başlatarak geleneksel hale getirmiş olduğu Toplu Sünnet Şöleninde ailelerle bu mutluluğa ortak olmaktan çok mutluyuz. Allah nasip ederse her yıl bu desteğimi sürdüreceğim“ dedi.

“NECMİYE AKSOY MUHTARIMIZ  BU KONUDA ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR”

Toplu sünnet şölenini  geleneksel hale getirerek sürdürmeyi başaran Süleyman  Demirel Mahallesi Muhtarı Necmiye Aksoy’u tebrik ettiğini belirten Ödemiş Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep  Yeşiltaş “Burada bu  yapılan  etkinlik tamamen gönüllülük esasına dayalı bir destek olduğunu düşünüyorum. Burada önemli olan çocuklarımızı sevindirmek   ve onların bir gülüşü dünyaya bedeldir. Bunu da her yıl düzenleyen  Muhtarımız  Aksoy  ve  geceye  destek veren  Ödemiş’in  hayırsever insanı Başkanımız  Ahmet Kocaağa’ya böyle bir geceye destek  vermesinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ