Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Güzelsoy, Ödemiş’te söyleşilerini sürdürdü

Reklam

Yazar  İsmail Güzelsoy  Ödemiş  İlçe Halk Kütüphanesinin organize ettiği etkinlikte, Ödemiş Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi Öğrencileriyle  okulun  salonunda bir araya geldi.

Okulda yapılan etkinlikte ilk olarak konuşan proğramınmodaretörü Öğretmen Zarife Özcan açış konuşmasında “ Bugün okulumuzda  yazarlardan  olan İsmail Güzelsoy bizlerle bir aradalar. Yazar Güzelsoy’un bugüne kadar çıkardığı kitaplar vardır. “dedi.

Öğretmen Özcan Ayrıca  Yazar Güzelsoy’un yaşamı konusunda öğrencilere bilgileri paylaştı.

Yapılan etkinlikte konuşan Yazar Güzelsoy Aslamadığınız bir kitabı anlamak çok önemlidir. Anlamadığınız her şeyi anlamak için kendinizi vermelisiniz. Merak ta anlama çalışmasıdır. Ben bir mekale yazmıştım. İlk övgü sözü isminizdir. Benim yazmamdaki amacım rahatlama değil,yazmak rahatlık  yerine bazen de korkutucu olabiliyor.

Yazar Güzelsoy “Bilmek sevmektir. Beynin algoritması değişiyor. Siz hiçbir prensibe sadık kalmayın. 25 yaşından sonra değişeceksiniz, kurgu odaklı çalışacaksız. Şimdi öyle yapmayın. Günde bir cümle bulun ikinci cümleyi yazmayın. Çünkü şarj olmanız gerekiyor., beslenmeniz gerekiyor. Nereden besleneceksiniz? Ben hiçbir zaman bol bol okuyun demedim. Derin okuyun. Gözenekleri okuyun sadece kitap okumayın hayatı okutun. Sadece kitap okursanız iki boyutlu bir alana sıkışır kalırsınız. İnşaları okuyun yüzlerini okuyun. “dedi.

Yapılan söyleyişi etkinliğine  Ödemiş İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Kaya, Ödemiş Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Pekdoğan, ve okulun öğrencilerinin katıldığı etkinlikte Okul Öğrencileri  yazar İsmail Güzelsoy’a çeşitli sorular yönelttiler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ