Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Eğitim-Sen’den sendikalara çağrı

Reklam

Eğitim Sen Torbalı temsilciği bir açıklama yaparak 2023 Mayıs ayında milli eğitim müdürlüğüne bağlı personele verilecek banka promosyonun düşük olması durumunda diğer sendikalar ile ortak hareket etmek için çağrıda bulundu.

Eğitim Sen Torbalı Temsilcisi Nuri Önder yeni dönemde, maaş anlaşmasının üç yıllık olması kaydı ile çalışanlara tek seferde verilecek promosyon miktarının 30 bin TL’nin altında olmaması aksi durumda ihalenin iptal edilmesi gerektiğini ifade ederek “

Yapılan ihale sonucunda, İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan tüm personele Ziraat Bankası tarafından, 2020 Mayıs ayı ile 2023 Mayıs ayını kapsayan üç yıllık dönem için 2900 TL civarında promosyon ödemesi yapılmıştı. Ancak ülke ekonomisindeki derin sarsıntı ve kriz sonrasında memur maaşlarına yapılan zamlarla, bankaların işlem hacminin artmış, buna bağlı olarak da ülke genelinde promosyonların revize edilmesi gündeme gelmiştir. Bu konu ile ilgili Eğitim Sen olarak talebimizi eylül ve ekim aylarında kamuoyu ile paylaşmıştık. Ancak ne yazık ki emekçilerin ortak çıkarları sendikal rekabetin gölgesinde kaldığı gibi, ortaklaşma çağrımız da karşılık bulmamıştı” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ