Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

CHP milletvekili aday adayı Akgün’den önemli mesajlar

Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Yüksek Mimar Mualla Akgün 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Genel seçimlerle ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

“BU SEÇİM VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT“

 İzmir CHP  2. Bölge Milletvekili Aday adayı Mualla Akgün  gazetemize yaptığı açıklamada “Ülkenin, Bölgenin içinde bulunduğu ekonomi ile ilgili farklı sektörlerdeki sorunları ve çözümleri hakkında açıklamalarda bulundu. Kahraman Maraş depremi, bir kez daha acı gerçekleri göz önüne serdi. Geçici önlemler alınarak çözülmeyecek durumla karşı karşıyayız. Artık uyanmak zorundayız”

“BU BİR SİSTEM SORUNUDUR, SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEYE GELİYORUZ”

“Bu Bir Sistem Sorunudur. Sistemi Değiştirmeye Geliyoruz. Depreme Dayanıklı, Dirençli Kentler İçin Kökten Çözüm Üretmek Amacımızdır. Sağlam Zemin, Sağlam Bina , Bölgesel Kentsel Dönüşüm” olduğunu belirten Yüksek Mimar Akgün “İzmir Büyükşehir ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin izledikleri yol, Türkiye’ye örnektir. Bilim ışığında; ÇÖZÜM CHP İKTİDARIDIR.
Süt besiciliği yapan kadınımız Feray Gelen’i ziyaret ettim. İneklerin sütlerini sağıyordu. Kendisiyle karşılıklı konuştum. Besici Feray Hanım, girdi maliyetlerinin, yem, elektrik, suyun çok pahalı olduğunu neredeyse iflasın eşiğine gelmiştik dedi. Sütün fiyatı 11 TL gelince, başa baş idare ediyoruz dedi. Gerek süt besiciliği,  gerekse et besiciliği,  hayvancılık sektörü çok zor günler geçiriyor. İnekleri doyurmakta zorluk çeken besici,ineklerini kesime göndermek zorunda kalıyor. Üstelikte Iraktan ihraç edilen büyükbaşların  getirdiği Şap hastalığı nedeniyle bir çok besi damı boşaltılmıştır. Hayvan pazarının kapatılmış durumundadır. CHP ve Millet İttifakı iktidarında bu soruna el atarak, Hayvancılık destekleri arttırılacak, hayvancılık hem üreticiye kazandıracak hem de tüketiciye süt ve et yeme imkanı sağlayacaktır. Şu anda tüketici de üretici de her iki kesimde memnun değildir.  Çözüm Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi yem maliyeti, tohumlama maliyetinde %50 besiciye iade edilecektir. Elektrik, güneş enerji sistemleri yenilenebilir enerji kaynakları ile, üretilen elektrik, sulama da kullanılan elektrik  maliyet fiyatına verilecek,faturanın   1/3 ücretsiz olacaktır. Yerli aşılar ve yerli ırk arge çalışması yapılarak. Besicinin önü açılacaktır.Tarım Kredi Kooperatifi Güneş Enerji sistemi kuracak. Maliyet fiyatına besiciye elektrikverecektir”

“KALKINMA YERELDEN BAŞLAR”

“Tarihi, Kültürel, Doğal tabiat varlıklarının, gelecek nesillere sağlıklı olarak aktarılmasının önemi büyüktür. Tarihi, geçmişini bilmeyenler geleceklerini inşa edemezler. Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Birgi, Dünya’nın 32.turizm köyüdür.
Bölgenin Turizm’e katkısı çoktur. Yöresel ve Ulusal ölçekte, projelerle, Turizm’e katkısını arttıracağız. Kentler markalarıyla tanınır. Meydanlarıyla anılır.  Kimliklerini kaybetmemiş MARKA KENTLER  içinplanlama yapacağız” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ