Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İYİ Parti’de temayül yoklaması sandıkları kuruldu

Reklam

Yaklaşık 28 bin üyeye sahip olan İYİ Parti İzmir Başkanlığı, temayül yoklaması için İzmir’in 4 ilçesinde sandık kurdu. Birinci bölge için Konak’ta yer alan Kültürpark Celal Atik Kapalı Spor Salonu’nda, ikinci bölge için ise üç ilçede sandık kuruldu.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, yaptığı açıklamada “Bugün birinci ve ikinci bölgede, toplam dört merkezde temayül yoklaması yapacağız. Birinci bölgede içerisinde bulunduğumuz Celal Atik Spor Salonu’nda, ikinci bölgenin coğrafi yapısından dolayı Bayraklı merkez ilçe olmak üzere kuzeyde Bergama’da ve Güney’de de Ödemiş’te sandıklar kuruldu. Bütün gün sandıkları dolaşacağım. Umarız ki akşam da en sağlıklı ve güzel sonuçları elde edeceğiz. 64 aday adayımız var.Tabanımız, üyelerimiz, en doğru seçimleri yapacaktır ve bizi 14 Mayıs’taki ‘yüzyılın seçimi’ diye tabir ettiğimiz seçimlerde İzmir’de İYİ Parti’yi temsil edecek olan kadroları belirlemede önemli bir eğilim ortaya koyacaktır. Bu eğilimin neticesinde de tabii ki takdir genel merkezimizindir. Biz, İYİ Parti olarak Meclis çatısı altındaki temsilcilerimizin olabildiğince sayısını çok tutarak hem İzmir’imizin sorunlarını TBMM çatısı altında dile getirmek hem de ülkemizin sorunlarına da İzmir’den ciddi bir bakış açısı ve katkı koymak üzere TBMM milletvekilleri genel seçimlerine İzmir teşkilatları olarak çok ciddi ve sıkı şekilde hazırlanıyoruz. Hedefimiz, İzmir’den olabildiğince çok milletvekilimizi İYİ Parti bünyesinden Meclis’e göndermektir. Gönderdiğimiz milletvekillerimizin de önümüzdeki 5 yıl boyunca çalışmalarını birebir takip edeceğiz. Bu bir demokrasi ve ülkeye katkı koyma süreci. İYİ Parti, tüm ilçe başkanlarını en demokratik yolla seçen parti. O nedenle demokrasiyi en fazla içselleştiren ve yaşatan parti olmakla gurur duyuyoruz. Bugün yapacağımız temayül yoklamasıyla da bunu taçlandırdığımızı düşünüyorum. Diğer tüm partilere ve Türk demokrasisine örnek olmasını diliyorum. Bir demokrasi şölenindeyiz. Umuyorum iyi geçer. Ne olursa olsun, çıkan sonuçları genel merkezimize sunacağız. 9 Nisan’da da kesin milletvekili aday listesini bekleyeceğiz. Sonra da sahada var olacağız. Bugün temayülden çıksın çıkmasın, kesin aday listesinde çıksın çıkmasın tüm aday adayı arkadaşlarımızın, çok önem verdiğimiz yüzyılın seçimlerinde ilk günkü coşkuyla seçime hazırlanmalarına devam etmelerini ve sahada olmalarını temenni ediyorum. 14 Mayıs’ta da yepyeni bir Türkiye’ye uyanmayı temenni ediyorum. Bunu için de demokrasinin önce partimizin içinde, sonra da tüm ülkede tecellisi için çalışıyoruz.”Mesajını verdi.

Toplam 64 adayın yarıştığı İzmir temayül yoklamasının sonuçları İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 1. Bölge’de İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu birinci sırada yer aldı ve onu sırasıyla Öztürk Keskin, Ülkü Doğan, Ali Topçu, Figen Yıldırım ve Lütfü İlteriş Öney takip etti.2. Bölge’de ise eski İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ilk sırada yer aldı ve onu Arzu Yıldırım, Tamer Cüce, Dinçer Işıktaş, Müjde Harput Apak ve Mümin Yalçınkaya izledi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ