Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te barış yemeği

Reklam

MARDİNLİ İKİ AİLE ARASINDAKİ 14 YILLIK HUSUMETİN YERİNİ DOSTLUK ALDI

Ödemiş’te önceki akşam İlçenin Rüya Düğün salonunda gerçekleşen İftar Yemeğinde daha önceki yıllarda,   yaşanan husumet dolayısıyla araları bozuk olan   Mardinli    Bulut ve Marangoz ailelerinin ileri gelenlerinin bir araya gelerek barışmasıyla güzel bir  Barış yemeği ile birlikte   kavganın yerini  Dostluk  görüntüleri aldı.

Düzenlenen İftar Yemeğine Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Emniyet Müdürü Hasan  Özge, Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen olmak üzere  Bulut ve Marangoz ailelerinin tüm yakınları düzenlenen İftar yemeğine geniş katılım gösterdiler.

“BÖYLE BİR MÜBAREK AYDA   BÖYLE BİR DOSTLUĞA EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ“

İftar yemeği sonrasında  Marangoz ve Bulut Ailelerinin büyükleriyle bir araya gelen  Kaymakam Aksoy aile büyüklerine böyle bir dostluk duruşu sergilemelerinden dolayı teşekkür eden Kaymakam Aksoy ayrıca konuşmasında  “  Sizlere burada gerçekten önemli bir konuya duyarlı davranmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Böyle Mübarek  bir Ramazan  gününde de bunu yapmanız son derece önemli olduğunu düşünüyorum.  Hepinizin Ramazan ayınızı kutluyorum. “ temennisinde bulundu.

“BÖYLE BİR DOSTLUĞA ŞAHİTLİK ETMEKTEN ÇOK MEMNUNUZ”

Geceye katılan  ve Ödemiş Kent gazetesine  konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Muhammet Şen “Ödemiş’te Bulut ailesi ve Marangoz  aileleri bugün iftar sofrasında buluştular. Bu mübarek Ramazanımızın mübarek günlerinde barışmalarına şahitlik ettik. Bizde buna çok sevindik 2 ailemiz bir araya gelerek  barıştılar. Dinimizde küslük olmaz. Elhamdülillah bu 2 ailemiz mübarek günlerde barıştı. Her iki ailemize de hayırlı uğurlu olmasını. Bir daha böyle kavga gürültüler. Böyle acılar yaşatmasın. “ dedi.

Marangoz ailesinin  büyüklerinden   Akif  Marangoz Gazetemize yaptığı açıklamada “ Gelecek nesillere daha iyi bir zaman, daha iyi bir dünya kavgasız gürültüsüz bu  aslında 14 sene süren kavgayı küslüğü bitirdik. Hayırlısı olsun. Bundan sonra da  Allah bir daha  birbirimizi kıracak bir şey nasip etmesin . Bu Mübarek ayda ise  her iki ailemizin büyükleri ilk önce bir araya geldiler. Bundan sonra da  yine bu dostluğumuzun ebedi olarak sürmesini temenni ediyorum“ dedi.

İftar Yemeğinin  başında  Marangoz ve Bulut aileleri kendi örf ve adetlerine göre barışma törenini gerçekleştirdikten sonra iftar yemeğinde bir arada oturdular Gecede  ayrıca Dualar okundu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ