Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Polis teşkilatının kuruluşunun 178. yılı kutlandı

Reklam

Ödemiş Hükümet Meydanında ilk olarak Atanın huzuruna İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge tarafından  çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması yer alırken program dahilinde daha sonra Ödemiş Emniyet Müdürü Hasan Özge’nin konuşması, ve törene katılan öğrencilere uçurtma dağıtılması yer aldı.

GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ ANLATAN KONUŞMAYI İLÇE EMNNİYET MÜDÜRÜ HASAN ÖZGE GERÇEKLEŞTİRDİ.

Günün  anlam ve önemini anlatan konuşmayı anlatan Ödemiş Emniyet Müdürü Hasan Özge “Ülkemizin 4 bir köşesinde fedakarca çalışarak, milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan vatandaşların can güvenliği uğruna kendi canlarını vermekten sakınmayan sevgili meslektaşlarım. Bugün Türk Polis Teşkilatının 178. Yıldönümü  sevincini sizlerle yaşamaktan ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatım adına sevgi ve şükranlarımı sunarım. Polis anayasa ve kanunların kendisine verdiği yetkiyle cesaret ve fedakarlıkla gece gündüz demeden görevini yapmakta olup, devletin bekası ,milletini huzuru ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde canı ve malını feda etmekten çekinmemektedir. Yüz binlerce şehidimizin kanı  üzerine kurulan güzel ülkemizin varlığını, birliğini korumak ve onun en yüce mertebelere ulaştırmanın büyük şevk ve azimle durmadan yürümeye devam ettiren Türk Polisi karşılaştığı güçlüklerle yılmamış ve asla yılmayacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet ve onun ilkelerini ilelebet yaşatacak ve koruyacağız. Türk milleti bugüne kadar milletinin huzuru , güvenliğinin teminatı ve koruyucusu olmuş ve olmaya da devam edecektir. En başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan, bayrak, devlet uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin aziz hatıralarını rahmetle anıyorum. Geride kalan gazilerimize ve hayatta olan emekli meslektaşlarımıza, halen görevde olan  teşkilat mensuplarına görevlerinde sağlıklı başarılar diliyorum” dedi.

Tören programı kapsamında daha sonra Zungurlu Mezarlığında şehitliği ziyaret ve burada tüm şehitler için dua edilmesi yer aldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ