Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İzmir İkinci Bölge Milletvekili adayları Ödemiş’te STK’lar buluştu

Reklam

Ödemiş’te Millet İttifakı’nın İzmir ikinci bölge milletvekili adaylarıyla birlikte sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle  Ödemiş Belediye Kültür merkezinde toplantıda buluştular.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Millet İttifakı ikinci bölge milletvekili adayları, Kiraz’ın ardından Ödemiş’te sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. CHP İzmir İl Örgütü ev sahipliğinde düzenlenen toplantı Ödemiş Kültür Merkezi’nde yapıldı. Sivil toplum örgütlerinin başkanları ile temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların bulunduğu toplantıda ilçenin istekleri ve sorunlar gündeme geldi.

“NEDEN İZMİR CEZALANDIRILIYOR“

İktidar belediyesi olmadıkları için cezalandırıldıklarını belirten Başkan Soyer, “O kadar çok bekleyen işimiz, hakkımız var ki bu hükümette. Şikayet edecek değilim, benim işim şikayet etmek değil, işimi yapacağım ama hakikaten engelliyorlar. Narlıdere metrosunda sona geldik, yurt dışından finansman kaynağımız var, hazine garantisi onayı her şeyi tamam, bir imza atacaklar. 3 haftadır bekliyoruz. İnanılır gibi değil. İzmir yıllardır 40 veriyor 1 alıyor. Neden İzmir cezalandırılıyor? Her sene 40 veriyor devlete 1 alıyor. Onu değiştireceğiz. İzmir 40’ta 1 almaktan kurtulacak. Siz bir hayal edin. 40’ta 10, 20, 40 almışız mesela. Nasıl gümbür gümbür iş yaparız. Nasıl başka bir İzmir yaratırız… Çok az kaldı, bambaşka bir İzmir’i hep birlikte yaratacağız. Olağanüstü bir kadroyla beraberiz” dedi.

“TOPLUMDAKİ BÖLÜNME VE AYRIŞMADA MÜLAKATLARIN ÇOK PAYI VAR“

“Ak Parti’nin kamuya alımlarda mülakatların kaldırılması vaadine değinen Başkan Soyer, “Otoriter iktidarlar seçim zamanlarında şapkadan tavşan çıkartırlar. Adeta sihirbazdırlar. Mülakat meselesinin başka boyutu var. Bu memlekette şöyle sloganlar atıldı hep, ‘ya sev ya terk et’. Bu ne demek. Benim gibi düşünmüyorsan, benim gibi sevmiyorsan senin bu memlekette işin yok. Otoriter iktidarlar, toplumu bölmek için ayrıştırırlar. Senelerdir son derece yetenekli, başarılı, zeki gençleri onlar gibi düşünmedikleri için, onlar gibi biat etmedikleri için elediler. Toplumdaki bölünme ve ayrışmada mülakatların çok payı var. Bugün yeni bir tavşan çıkarttıklarını düşünüyorlar. Bu seçim Türkiye için çok kritik. Dünya için de öyle. Demokrasi ile halk iktidarı doğacak. Biz sadece Türkiye’yi kurtarmakla kalmayacağız, dünyada iyiliğin, halk iktidarının, demokrasilerin tekrar gelişip serpilmesinin önünü açacağız” dedi.

“KENTE 500 HEKTAR SANAYİ ALANI KAZANDIRDIK“

İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Tunç Soyer’in ardından  söz alan Ödemiş Belediye başkanı Mehmet Eriş Pandemi döneminde imar planları üzerinde çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Eriş, kente 500 hektar sanayi alanı kazandırdıklarını söyledi. Eriş, “22 yıldır bitmeyen çevre yolumuz var. Çünkü planlarını 2001 yılında ben yaptım. Bunun da konuşulması lazım. Devletten göremediğimi Başkanımız Tunç Soyer’den gördüm, kendisine teşekkür ederim” dedi.

MİLLET İTTİFAKI  İZMİR 2. BÖLGE ADAYLARI KONUŞTULAR.

Burak Kotan: “Ödemiş’te birçok çalışma yaptık gençlik üzerine. Bu seçim çok önemli, çok değerli. Burada bulunmam biz gençler için bir hayal. Örgütümüze ve Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Rıfat Nalbantoğlu: “Her zaman her dönem önümüzde farklı görevler, sorumluluklar vardı ama bu dönem çok farklı bir sorumlulukla kaşı karşıyayız.” Dedi.

Ayten Gülsever: “Küçük Menderes’in kız kardeşi olarak burada bulunmaktan gurur duyuyorum. İktidar yürüyüşümüzü birlikte omuz omuza yapmak zorundayız, omzunuza ihtiyacımız var.”  Dedi.

Mahir Polat: “Hepimiz el ele verirsek Türkiye’de özlediğimiz demokrasi, refah ve adaleti sağlayacağız. Hepinizi çok seviyoruz.” Dedi.

Gökçe Gökçen: “Türkiye gençlerin yarınını düşünemediği bir noktaya geldi. Kadınların özgür olmadığını biliyoruz. Karşımızdakiler de kadın düşmanlığı üzerinden birleşmiş durumda. Bu seçim çok hayati.” Dedi.

Esin Doğan Metin: “Kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız özgürce yaşasın istiyorum. Eşit artlarda çalışıp, adil bölüşsünler istiyorum. Çocuklarımın geleceğinde bu iktidar olmayacak.”Dedi. 

Helilİnay Kınay: “Bir çevre mühendisi olarak aynı zamanda burada herkesin sesi olmak için sizlerle beraberim. Enkaz altında birbirimizin elini tutup bir arada olacağız.”

Rahmi Aşkın Türeli: “Türkiye çok ciddi bir krizin içinde. Bu süreç tek adam sürecinin ardından hızlandı. Bu sistemin Türkiye’yi götüreceği nokta tam bir felakettir” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ