Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş HEM’nin  Avrupa Birliği projesi İspanya hareketliliği başlıyor

Reklam

2021 yılına ait ERASMUS+ Yetişkin Eğitimi Akreditasyonunda kabulü l gören Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi’nin AB Projesi hareketliliği 08 Mayıs 2023 tarihinde İspanya’nın Madrid şehrine yapılacak yolculukla başlıyor.

AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ İSPANYA ÜLKESİNDE HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN 2 PROJE ÖĞRETMENİ ve 8  ÖĞRENCİ YER ALACAK.

Erasmus+ Avrupa’da eğitim, öğretim, gençlik ve sporu destekleyen bir AB programıdır. 2021 yılında başvurusu yapılan Yetişkin Eğitimi (AdultEducation) projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edilmişti. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Akreditasyonu Konsorsiyum Kurumu Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi olarak dahil olunan proje kapsamında Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi Tarih Öğretmeni ve aynı zamanda proje koordinatörü Aylin Hepgül Demir, Aile ve Tüketici Hizmetleri Öğretmeni Serap Alın ve beraberinde 8 öğrenici(kursiyer) yetişkin eğitimi işbirliği, kültürel değerlerin paylaşımı amaçlarıyla 08 Mayıs 2023 tarihinde İspanya’nın Madrid şehrine gidiyor. Hareketliliğe katılacak olan kafile beş gün boyunca oradaki yetişkin eğitimi yapan kurumları ziyaret ederek işbirliği çerçevesinde eğitimlere aktif katılım sağlayacak ve kültür alışverişinde bulunacaktır. Hareketlilik sonrası Ödemiş Halk Eğitimi paydaşlarıyla yaygınlaştırma çalışmaları yürütüleceği bildirildi.

Kurum Müdürü Mehmet Bakırlı  tarafından yapılan açıklamada   Avrupa  Birliği  Projesinde  Ödemiş’i temsilen  İspanya ülkesinde kurumun yer almasının önemine değinen Müdür Bakırlı ” Ödemiş Halk Eğitimi Merkezinin 2022 yılına ait başka bir Erasmus+ Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildiği bildirildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Akreditasyonu Konsorsiyum Kurumu olan Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi’nin 2022 AB Projesi hareketliliğine katılacak 8 öğretmen ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu proje  de, yer alan  2 Proje Öğretmeni  ve  8 Öğrencimize  gittikleri  ispanya Ülkesinde başarılar diliyorum” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ