Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ESAT ERÇETİNGÖZ

ESAT ERÇETİNGÖZ

İzmir Gazeteciler Cemiyeti önceki dönem genel sekreteri ve TRT İzmir Radyosu spikerlerinden Gaye Karadağ, vefatının 2.yılında, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Kurucularından, İzmir basınının Aytaç Ablası, Aytaç Sefiloğlu’nu aramızdan ayrılışının 23. Yıldönümünde, kabri başında; ailesi ve meslektaşları tarafından anıldı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi: “Her iki meslektaşımız da titizlik ve çalışkanlıklarıyla mesleklerine katkı sağladılar.  Yaşamları boyunca meslektaşlarını, arkadaşlarını unutmadılar. Her iki meslektaşımı da saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

zmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası kapsamında düzenlenen konserde Antakya Medeniyetler Korosu, sürpriz sanatçılarla Kültürpark’ta seyirciyle buluştu. Koro şefi Yılmaz Özfırat’ın sahneye davet ettiği Başkan Soyer, “Bu toprakların üzerinde yaşayan hiç kimse hayatının sonuna kadar bu acıyı unutamayacak. Bundan sonra hepimizin bir yarısı eksik” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına destek vermek üzere dayanışma konseri veren Antakya Medeniyetler Korosu İzmirlilere duygu dolu anlar yaşattı. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konseri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Başkan Vekili Mustafa Özuslu ve yüzlerce İzmirli dinledi. Koro, depremlerde kaybettiği üyeleri Mehmet Özdemir, Gizem Dönmez, Hakan Samsunlu, Pınar Aksoy, Fatma Çevik, Müge Mimaroğlu ve Ahmet Fehmi Ayaz’ın anısına şarkılar seslendirdi. Koroya konuk sanatçı ve Hatay’da ailesinden pek çok kişiyi kaybeden Uğur Aslan ile İzmir Anadolu Kadınları Korosu da eşlik etti. Konserin başlamasından 4 dakika 17 saniye sonra şarkıya ara veren koro, “Sesimi duyan var mı?” diye seslendi.

14 Nisan’da vizyona giren, başrollerini Ali Sunal ve Doğa Rutkay’ın paylaştığı, BKM yapımı  “Hava Muhalefeti” filmi İstanbul’da gerçekleşen renkli galanın ardından hafta sonu İzmir’de seyirci ile buluştu.

İzmir Optimum ParibuCineverse’de gerçekleştirilen, Ali Sunal ve Doğa Rutkay’ın katıldığı seyircili özel izlemeye İzmir’deki sinemaseverler büyük ilgi gösterdi.Film öncesi Optimum AVM’yi hınca hınç dolduran hayranlarıyla biraraya gelen oyuncular, AVM içinde kurulan özel bir platformda seyircileri ile sohbet edip fotoğraf çektirdiler. Gösterilen yoğun ilgiden dolayı sinema salonun gecikmeli olarak ulaşan oyuncular, filme girmeden önce yaptıkları konuşmada; ‘İzmir seçici bir seyirciye sahip. Size sunulanı her zaman ilgi ile takip ediyorsunuz. Her alanda olduğu gibi sanatta da demokratiksiniz, seçimlerinde özgür bir sinemasever kitle var burada. İzmir önemli bir ölçüdür, önemli bir kaledir. Bu nedenle burada sizinle beraber olmak olmaktan çok mutluyuz’ dedi. Filmi seyircileri ile beraber izleyen oyuncular filmin sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Film boyunca kahkahaların eksilmediği gösterimin ardından BKM Ege Bölge Temsilcisi Devajans’ın organizasyonunda İzmir Basını ile biraraya gelen Ali Sunal ve Doğa Rutkay filme ait düşüncelerini ise şöyle paylaştılar;

Doğa Rutkay; “Hava Muhalefeti derdi olan bir film. İzlediğinizde daha iyi anlayacaksınız. İçinde toplumsal bir hiciv var. Bir eleştirisi var, sadece güldük ve çıktık duygularının ötesinde bir film. Eğlendirirken düşündürmek bizim Güldür Güldür’de çok uyguladığımız bir anlatım şekli. Bu filmde de o var. Bu anlamda diğer filmlerden ayrılacağını düşünüyorum. İzleyenlerin yüreklerinde de akıllarında da ortak bir yer bulacağını düşünüyoruz.”

Ali Sunal: “Gülerek çıktığımız, bize moral olan çok film var, ben de çok seviyorum bu tip filmleri. Ama bu film; hem çok güleceğiniz hem de gülerken “aaa, evet diyeceğiniz”, yaşadığımız ülkede yaşadığımız çevrede görebileceğimiz, eleştirebileceğimiz bir çok şeyi gözler önüne seriyor. O bakımdan da kuvvetli bir  film.”yorumunda bulundu.

2019 yılında kurulan “Yaşa Çocuk Derneği” iki temsilciliğe ulaştığı dördüncü yılında  anlamlı  bir etkinliğe daha imze attı.

Geleneksel iftar yemeğine benim de gazeteci dostlarla birlikte konuk oldum bu akşam.

İzmir Polisevi’ndeki iftar yemeğinde konuşa Başkan Selma Özdemir,  amaçlarının  Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkolojisi’nde yatan  ihtiyaç sahibi çocuklara yardım  olduğunu belirterek “2019 yılında kurduğumuz derneğimiz hepinizin destekleri ile çok şükür 4 yıl içinde  Karşıyaka Yerleşke ve Bornova olarak 2 temsilciliğe ulaştık, Amacımız öncelikli olarak Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkolojisinde yatan ve tedavileri için farklı illerden uzak ilçelerden gelen ihtiyaç sahibi çocuklarımıza destek olmaktır” diye konuştu

Başta Anne mutfağı olmak üzere, bez, mama, ilaç, tıbbi malzemeler, çocukların  ameliyat masrafları, nakilleri için gerekli olan maddi ihtiyaçları, protezleri, ameliyat sonrası gerekli olan kaskları, yürüteçleri, tekerlekli sandalye, hasta yatağı gibi gereksinimlerini karşılamanın yanında  çalışmaların devam ettiğini belirten Özdemir “hastaneye T.V., Anne mutfağına buzdolabı, bulaşık makinesi, K.İ.T.’e çamaşır makinası ve kurutma makinası, mikrodalga fırın, odalara mini buzdolabı, erzak kartı dağıtımı, belirli günlerde giysi yardımı bu süreçte yaptıklarımız. Ayrıca dini ve milli bayramlarda evlerine ulaşarak erzak ve sizlerin kurban bağışlarından sağladığımız etleri dağıtmayı da yaptıklarımıza ilave edilebiliriz, Biz tüm bu yardımları nasıl mı yapıyoruz? Tabii sizlerin destekleri, bizlere inanıp güvenmesi ile. Bir telefon ile hemen yanımızda oluveren siz değerli dostlarımızın bizlere olan inançları  güç veriyor. Muhtarlarımızdan Alaşehir’e kadar uzanan gönüllüler listemizde yer alan tüm dostlarla bu yolda ilerliyoruz. Peki, biz nasıl çalışıyoruz? Fedakâr ve cefakâr değerli yönetim kurulu üyelerimiz, üyelerimiz ve gönüllülerimizin desteği ile daima dokunmadığımız hiçbir çocuk kalmasın diyor ve hepimiz tek yürek olarak bunun mücadelesini veriyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
- 21 Mayıs 2024
- 17 Mayıs 2024
- 15 Mayıs 2024
- 7 Mayıs 2024
- 2 Mayıs 2024
- 30 Nisan 2024
- 9 Nisan 2024
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ