Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

SEKADER çalışmalarına başladı

Reklam

Sürdürülebilir Eğitim ve Kalkınma Çalışmaları Derneği Yönetim Kurulu  tarafındanİzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’e ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyaret kapsamında, ValiKöşger ile bölgenin  tarihsel değerlerinin önemi ve ihtiyaçları üzerine konuşuldu. Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarihçi Kemal Açıkel “Ödemiş ve çevresi tarihi değerleri üzerinde barındıran bir coğrafyadır. Bilhassa Birgi ve Bademli antik çağlardan bu yana yerleşime sahip olmuş; beylikler dönemi ve Osmanlı Devleti zamanında önemli idari değerlere sahiptir. Günümüzde yöresel turizm ve kalkınma önem kazanmış varolan değerlerimizi Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER ile yükseltmeye devam edeceğiz.” Başkan Yardımcısı Ramazan Göçen “Derneğimiz kadrosu tecrübe ve genç dinamik yapısıyla bölgemize ayrı bir değer katmak üzere çabalayacaktır. Kamu yararını gözetmek ve insan merkezli çalışmak en temel gayemizdir.” Dedi.

Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Göçen ; “Bu coğrafyaların değerlerini akademisyenlerimiz ile inceleyip değerlendirerek ulusal ve uluslararası çalıştaylar ile bölgemize tekrardan sunacağız. ” dedi. Ziyaretimiz sonunda Dernek Denetim Kurulu Başkanı Mehmet BAKIR tarafından yapılan atık malzemelerden dönüşen plastik malzemeler ile Sayın Valimizin fotoğrafını Dernek Başkan Yardımcısı Ramazan GÖÇEN tarafından Sayın Valimize takdim edildi.

 İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’e ziyaretin ardından İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Dr. Murat Mücahit YENTÜR ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü  MuratKaraçanta’yı ziyaret ettiler.

Bölge için önemli bir adım olan SEKA-DER tüm resmi kurum/kuruluşlar olmak üzere STK’larla görüşmelere çalışmalara devam edeceği bildirildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ