Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te resmi bayramlaşma töreni öğretmenevinde gerçekleştirildi

Reklam

Ramazan bayramı arifesinde İlçe Protokolü ve ilçedeki kamu kurum ve siyasi parti temsilcilerinin katılım sağladığı  Bayramlaşma töreni Ödemiş Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Yapılan Bayramlaşma törenine Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Yasin  Coşkun, Ödemiş Adalet Komisyonu Başkanı Aydın Uyan, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Muharip Gaziler derneği başkanı Selahattin Aktaşoğlu Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ilçe başkanları ve bazı mahalle muhtarları katıldılar.

Bayramlaşmada konuşan Ödemiş İlçe Kaymakamı  Fatih Aksoy “Öncelikle  bugün toplanmamızın vesilesi olan Ramazan Bayramınızı kutluyorum. Bilindiği üzere  geçtiğimiz aylarda maalesef elim bir deprem felaketi geçirdik. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu süreçte Ödemiş elinden geleni yaptı. Bin 500’e yakın misafir ağırlamıştık. Şu dönemde 950 civarında misafirimiz var. Bu yardımlaşma, dayanışma duygusunu en üste çıkaran Ödemiş halkına çok teşekkür ediyorum. Hepinizin bayramını gönülden tebrik ediyorum. Hep birlikte birlik içinde nice bayramlara ulaşmak dileğiyle, şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizin de bayramlarını tek tek kutluyorum. Bugün  katılımınızdan dolayı hepinize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ise “Bende öncelikle Ramazan Bayramınızı gönülden kutluyorum. Az önce İlçe Kaymakamımız  da bahsetti.  Bildiğiniz üzere ülkemizde çok acı bir deprem felaketi yaşadık. Ülke olarak  hepimiz üzüntülüyüz. Böyle zor günlerde  nasıl birlik olabildiğimizi, dayanışmayı nasıl başardığımızı görmüş olduk. Depremzede vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak, yaralarını hafifletmek için hepimiz tüm kurumlar olarak çalıştık. O günlerde bizlerle beraber olan herkese çok teşekkürler. Şehitlerimizin bıraktığı bu ülkede böyle bir birlik ve dayanışma örneği görebiliyorsak onlara şükran ve minnet borçluyuz. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Nice bayramları bu güzelliklerle yaşamak dileğiyle. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da, şimdiden kutluyorum“ dedi.

Ödemiş Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selahattin Aktaşoğlu  gazetemize yaptığı açıklamada “Bayramlar en güzel duyguların yaşandığı günlerdir. Bizlerde Ödemiş Muharip Gaziler Derneği olarak Ramazan Bayramının tüm vatandaşlarımıza kutlu olmasını temenni ediyorum. Ülkemiz bilindiği üzere çok zor günler yaşadı. Bir Covit 19 süreci, ardından Ülkemizde 11 ilde meydana gelen deprem  felaketi ile birlikte sel felaketi de yaşandı. Bu anlamda  hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet yakınlarına Başsağlığı diliyorum.  İnşallah temennimiz bir daha böyle acıların yaşanmamasını diliyorum” Dedi.

Ödemiş Öğretmenevinde gerçekleşen Bayramlaşma törenine katılanlar  tek tek birbirleriyle bayramlaşarak bir arada birlik ve  beraberlik mesajları verdiler.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ