Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İzmir Vali Yardımcısı Özkan Beydağ’da 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliğine katıldı

Reklam

Beydağ İlçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı, Atatürk Anıtı önünde Çelenk Sunma Töreni ile başladı.  Program kapsamında bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına çelenk sunumunu gerçekleştirmesi yer aldı.

Çelenk Sunma Töreninin ardından Beydağ  Atatürk İlkokulu´ nun hazırlamış olduğu program ile devam etti. Programa, İzmir Vali Yardımcısı  Gökay Özkan, Beydağ  Belediye Başkanı  Feridun Yılmazlar  ilçe protokolü ve daire, kurum amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü  BahattinGengörü “ günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdi.

Beydağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gengörü konuşmasında “Bugün 23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarihi bir gündür.Tam 103 yıl önce, takvimler 23 Nisan 1920’yi gösteriyor iken, Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak, devlet idaresinde yeni bir döneme girilmiştir. Atılan bu adım ve verilen bu karar ile millet egemenliğine dayalı, demokratik bir yönetim anlayışı benimsenmiştir. Böylece milli iradenin her şeyin üstünde olduğu, resmen kabul ve tescil edilmiştir.Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, bu günü, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” ilan ederek; milletimizi, devletimizi, milli egemenliğimizi kollayacak, koruyacak ve ebediyen yaşatacak olan sevgili çocuklara armağan etmiştir.Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK böyle yapmakla, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklara, ne denli önem verdiğini göstermiştir.’Bütün ümidim gençliktedir’ diyerek, milletimizin yegâne umudunun, mirasımızı geleceğe taşıyacak olan gençlerimizin olduğunu, güçlü bir şekilde vurgulamıştır. Bizler de bu inanç ve ilke ile hareket ederek, gençlerimizi gözümüz gibi koruyor ve özenle eğiterek, en güçlü şekilde geleceğe hazırlıyoruz.

İnanıyoruz ki sevgili gençlerimiz, köklü tarihlerinden aldıkları güç, geçmişinin kodlarından aldığı bilinç, kadim kültürlerinden aldığı irfan ve büyüklerinden aldığı ilham ile yol yürüyecek, bütün bunları modern çağın gerekleri ve gerçekleri ışığında güncelleyerek; bilgi, beceri ve birikimleriyle, hayatın her alanında güzel ve büyük işler başaracaklardır.Çok çalışıp üreterek,  milletimizi ve devletimizi hak ettiği yere taşıyacak, dünyada güç ve söz sahibi yapacaklardır.Geçmişi zaferler ve başarılar ile dolu olan aziz milletimiz, Orta Asya’dan başladığı tarih sahnesine, Anadolu ve coğrafyasında Selçuklular, üç kıtada Osmanlı ve şimdi de büyük mirası devralan Türkiye Cumhuriyetimiz, kendisine emanet edildiği gençlerin omuzlarında yükselecek; onların adanmışlığı, üretkenliği ve çelikten iradeleri sayesinde, hür ve bağımsız olarak sonsuza kadar yaşayacaktır. Bundan asla, kimsenin bir kuşkusu olmamalıdır.Bu vesileyle bir kez daha, milletimizin hür  sesi, demokrasimizin sarsılmaz kalesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılını tebrik ediyorum. Bu tarihi günde, sevgili çocuklarımızın ve halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, en içten duygularımla kutluyorum.Ayrıca, bu toprakları bize vatan yapan, halkımıza özgürlük ve devletimize bağımsızlık kazandıran, demokrasiye giden yolu açarak bu tarihi günü yaşatan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, tüm İstiklâl Kahramanlarımızı sevgiyle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Milletçe daha sağlıklı günlerde, nice güzel ve coşku dolu bayramlarda buluşmak dileğiyle; hepinizin bayramını gönülden kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.Öğrenci gösterileri ve ödül töreninin ardından program sona erdi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ