Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Trafo hırsızlıklarının artması üzerine GDZ elektrik basın açıklaması yaptı.

Reklam

GDZ Elektrik tarımsal sulamanın yoğun olduğu bölgelerde meydana gelen trafo ve şebeke hırsızlıklarına karşı mücadele başlattı.

Hırsızlar, özellikle kış döneminde yerleşim yerlerine uzak, tenha olan tarımsal bölgelerdeki trafoları ve şebekeleri hedef haline getirdi. GDZ Elektrik Güney Bölge Müdürü Bilge Caner Öksüz, son dönemde özellikle Tire ve Bayındır ilçelerinde tırmanışa geçen hırsızlık olayları ile ilgili yaptığı açıklamada tarımsal alandaki trafo ve şebekelerin hırsızlar tarafından hedef haline geldiğini belirterek “Tüm bölgelerimizde meydana gelebilecek hırsızlıklar için önlem alıyoruz. Hırsızlık olaylarına karşı koruma amaçlı çok sayıda foto kapan yerleştirdik. Foto kapanların sayısını daha da artırıyoruz.  Bu yıl sadece Tire ve Bayındır’da 50 trafo merkezinde gerçekleşen hırsızlıklarda meydana gelen zarar 4 milyon TL. Bu zarar sadece şirketimizi değil aynı zaman da ülke ekonomimizi de olumsuz etkilemekle birlikte bölgede enerji kesintilerine de sebep oluyor” dedi.

HIRSIZLIKLA MÜCADELEYE DEVAM

Şirket, İzmir ve Manisa’da 2022 yılında 2,5 milyar TL’si elektrik şebeke yatırımı olmak üzere toplam 2,9 milyar TL yatırım yaparak elektrik dağıtım şebeke alt yapısını daha güçlü bir hale getirdi.

Bölgede trafo, şebeke hırsızlıklarını bitirmeye kararlı olduklarını belirten Öksüz, “Bu konuda gerek Emniyet gerek Jandarma’dan büyük destek alıyoruz. Bölgedeki muhtarlarımızda bu konuda bizimle devamlı iletişim halinde. Şirketimiz hırsızlıkların önüne geçmek için her türlü teknolojiyi takip ederek uygulamalar geliştiriyor. Hırsızlık esnasında maalesef trafoya giren kişiler elektrik akımına kapılarak hayatını kaybedenler oldu. Amacımız onların da can güvenliğini korumak. Bu konuda bölge halkımızın da hassasiyeti çok önemli. Şüpheli gördükleri olayları öncelikle kolluk kuvvetlerimize, sonrasında da şirketimizin 186 numaralı çağrı merkezine iletmelerini istiyoruz. Çiftçilerimizin tarımsal sulamada yaşadıkları mağduriyetin önüne geçeceğiz” diyerek trafo hırsızlığını sonlandırmanın en büyük hedefleri olduğunu belirtti.

Haber : Emine Toktaş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ