Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

2 bin öğrenci aynı anda okuyarak rekor kırdı

Reklam

Torbalı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve ilçede ses getiren Torbalı MEM Akademi Projesi kapsamında yürütülen “Ben Okuyorum Torbalı Okuyor” projesinin “Nisan Ayı Yazar Buluşmaları “etkinliğinin konuğu, Çocuk Edebiyatı

DÜNYASININ ARANILAN YÜZÜ VE SEVİLEN KALEMİYLE MAVİSEL YENER OLDU.

İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde 26 – 27 Nisan tarihlerinde 4 Seans olarak gerçekleşen etkinliğe, İlçe Millî Eğitim Müdürü Atila Işıkkaya, İlçe Şube Müdürü Fırat Annak, birçok okul, öğretmenler, veliler ve yaklaşık 2 bin öğrenci katılım gösterdi. Yoğun katılım olan etkinlik ise rekor bir sayıya imza attı. Çocuk Edebiyatı’na pek çok sayıda eser veren, çocuklara kitap okuma sevgisi aşılayan Mavisel Yener’in kitapları öğrenciler tarafından Yazar-Okur buluşması öncesinde  okundu. Okudukları kitaplarla ilgili Yazar Mavisel Yener’e sorularını yönelten öğrenciler, söyleşi sonrasında kitaplarını imzalatma fırsatına da sahip oldu.

Yazar Buluşma etkinliğine yoğun katılım gösteren öğrencilerin ilgisinden oldukça mutluluk duyduğunu belirten Yazar Mavisel Yener ‘’ Organizasyonu sağlayıp beni Torbalı’ya davet eden İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne, kıymetli öğretmenlerimize ve kitaplarımızın asil sahibi siz öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.’’ şeklinde konuştu. İlçe Millî Eğitim Müdürü Atila Işıkkaya ise ‘’ Proje kapsamında projeye emek veren koordinatör öğretmenlerimiz, sınıf öğretmenlerimiz, sürece destek veren velilerimiz ve kitaplarla geleceğe bir kapı açacak olan öğrencilerimize teşekkür ederiz. Projenin başarıyla sürdürülmesindeki en önemli ölçüt süreci birlikte şekillendirmek ve yönetmektir, biz de tam anlamıyla bunu sağlayarak hedeflerimize ulaşıyoruz’’ dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ