Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ADD Ödemiş’ten bahara merhaba etkinliği

ADD Ödemiş’ten bahara merhaba etkinliği
Reklam

Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubesi tarafından geçtiğimiz hafta sonu Ödemiş Belediyesi Ahrandı Belediye Gazinosunda “Bahara Merhaba “Kahvaltısı düzenledi.

Düzenlenen kahvaltı etkinliğine Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Ticaret Odası İbrahim Surav, Ödemiş Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Ödemiş eski Belediye Başkanı Bekir Keskin olmak üzere  Ödemiş Atatürkçü Düşünce Derneğine bağlı üyeler düzenlenen kahvaltı etkinliğine geniş bir katılım gösterdiler.

“MUSTAFA KEMAL’İN İNANCINI YÜREĞİNDE TAŞIMANIN MUTLULUK VE GURUNU YAŞAMALIYIZ, YAŞATMALIYIZ”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Ödemiş ADD tarafından düzenlenen kahvaltı da etkinliğe katılanlara hitap etti.

Eriş “Bu günler ülkemiz için çok önemli günler. Adı üzerinde Mustafa Kemal’in izinde yürüyenler, siyasal kimliğiyle de Atatürkçü Düşünce Derneği’nin değerli üyeleri, dostları Mustafa Kemal’in yolunda gidebilmek için onun ilkelerini hayatımızda yaşatabilmemiz, uygulayabilmemiz gerekiyor. Bu kadar zor koşullarda nasıl başardınız? Diye sorduklarında Mustafa Kemal’e, “Ben kalplerin kralı değil kazanarak başardım” diyebilecek kadar naif, alçak gönüllü ama inançlı bir kimliği yansıtan sözleriyle kısaca özet geçmiştir.  Arkasından devam ediyor “Ben hiçbir zaman umutsuz olmadım, yolumda var olan engelleri aşabilmek için onları tek tek ayıklayarak yoluma devam ettim.” Engeller bizi engellememeli, engel olan hayatımızda zorluklar çıkaran çocuklarımıza, gençlerimize geleceklerini küçülten ufaltan, yok sayan ‘hadi güt dışarıya’ diyen anlayışlar bizim anlayışımız olamaz. Bu ülkenin ay yıldızlı bayrağının altında yaşamanın onurunu, Mustafa Kemal’in inancını yüreğinde taşımanın mutluluk ve gurunu yaşamalıyız, yaşatmalıyız. Türkiye Cumhuriyet’ini kuran Türkiye halkına, Türk milleti denir. Ne Mutlu Türküm Diyene! Bu kadar net. Hele hele okullardan andımızı kaldıranlar belediyelerden, resmi dairelerden Türkiye Cumhuriyeti, T.C. halklarını bile kaldıranlar asla bize milliyetçilik dersi veremezler. Geçmiş yıllar çok güzel bu günleri aydınlatıyor. Geçmişte yapılan tüm yanlışların zorluğun hepsini biliyoruz. İnançlıyız, bu inancımızın hayatta kimseyi ayrıştırmadan, kimseyi kırmadan, kimseyi ötekileştirmeden başarabilmeliyiz. Derneğin üyesi olmak yetmez. Derneğin gönüllüsü Yüreği olmak gerekir. Bunu hayatta uygulayabilmeliyiz. Başka düşüncede olan insanları kırarak, dökerek, o bizden değil diyerek, biz sizi yeneceğiz, biz sizi ezeceğiz diyerek insanları ötekileştirmenin yanında daha çok insanı bizim inancımızın doğrultusunda, Mustafa Kemal’in gösterdiği o yolun ışığında beraber olmayı çekebilmenin yolu, o insanları kırarak dökerek asla olmamıştır olamaz. Birlikte baharı yaşamak için, baharı oluşturabilmek için 2 haftamız var. Baharı hep birlikte yaşayacağız. Bunu 86 milyon Türkiye adına başarabilmeliyiz” dedi.

“KURTULUŞUN VE KURULUŞUN LİDERİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İZİNDEN GİDENLERİZ”

Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Kıral düzenlenen etkinlikte konuştu ADD Başkanı Metin Kıral “Öncelikle siz değerli üyelerimizin destekleriyle sosyal yardım projelerimizle sahada görevler aldık. Daha da iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Tabi ki burada sizlerin desteği bizler için çok önemli bizler kurtuluşun ve kuruluşun lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidenleriz. Atatürkçü düşünceyi sadece anlatmak değil köy köy, mahalle mahalle örgütlemek için var gücümüzle çalışacağız. En büyük hedeflerimizden biri Atatürk ilklerini Cumhuriyet değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek olacaktır. Bu yolda yönetin kurulu arkadaşlarımla beraber siz değerli üyelerimizin destekleriyle çok önemli işlere imza atmak istiyoruz” dedi.

ADD Ödemiş Şube Başkanı Metin Kıral kahvaltı sonunda etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ