Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

TİREDAK Likya yollarında

TİREDAK Likya yollarında
Reklam

TİREDAK, dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olan ve toplam 540 kilometrelik rota olarak Türkiye’nin ilk uzun yürüyüş rotası olma özelliğini taşıyan Likya yolunda kulüp üyeleriyle birlikte yürüyüş yaptılar. Yürüyüş ile ilgili olarak kulüp başkanı Zafer Taşkıranlar şu ifadelerde bulundu. “Tire Doğa Sporları Spor Kulübü olarak TDF onaylı Yıllık Faaliyet programımızda yer alan Tarihi Likya Yolunu 28-29 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde  1.gün Alınca-Gey-Bel ,2.gün Bel- Gavurağılı-Özlen – Patara 3.gün Gelemiş – Kalkan etaplarını 31 lisanslı sporcusuyla başarıyla, sorunsuz bir şekilde yürüyerek bitirmiştir.

Likya Yolu Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihi Likya yolu olarak adlandırılan  Teke yarımadasındaki patikalardan oluşmuş 540 kmlik  dünyanın en uzun mesafe yürüyüş rotası içinde ilk 10 da yer alır. Işık ülkesi Likya Yolunun etapları bir tarafı masmavi Akdeniz, bir tarafı denize paralel uzanan Torosların orman ve patika yollarıdır. Bu tarihi yolda 3 gün boyunca yürümenin, ayak izlerimizi bırakmanın, ileride anlatacağımız güzel anılarımızda biriktirmenin heyecanı duyduk, yaşadık.

Faaliyetimize katılan tüm sporcularımıza, rehberlerimiz Zafer Taşkıranlar, Ali Yılmaz, Cahit Tokmakçı, M. Özer Tekeler’e, Video ve foto çekimini gerçekleştiren Nurettin Durak’a teşekkür ederiz.”Mesajı verildi.

Haber : Emine Toktaş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ