Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Torbalı’da Hıdırellez ateşi yanacak

Torbalı’da Hıdırellez ateşi yanacak
Reklam

Baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin simgesi olarak kabul edilen Hıdırellez’i kutlamak için, binlerce Torbalılı Cuma günü akşam Çaybaşı’dabir araya gelecek. Dileklerin tutulup, ateşlerin yakılacağı gece için Torbalı Belediyesi hazırlıklarını büyük oranda tamamladı

TORBALI BELEDİYESİ’NDEN ‘HIDIRELLEZ’ PROGRAMI

Daha önce Merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur tarafından gelenek haline getirilen Hıdırıellez şenliği bu yıl yeniden düzenleniyor. Cuma günü Roman vatandaşların yoğun yaşadığı mahalle olan Çaybaşı’da gerçekleşecek olan Hıdırellez Şenliği’ne yoğun ilgi olması bekleniyor.  Daha önceki yıllarda da düzenlenen ve binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Hıdırellez Şenliği’nde bu yıl sesiyle büyüleyen DJ Yılmaz sahne alacak. Ayrıca gecede Roman Ateşi Dans Gösterisi de olacak.  Saat 20:30’da Çaybaşı Kafetarya’dabaşlayacak olan etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Daha sonra ise alanda sanatçılar sahne alarak çeşitli güzel müzikleri ile Torbalılıları eğlendirecekler.

TORBALI BELEDİYESİ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin simgesi olarak kabul edilen Hıdırellez’i kutlamak için, binlerce TorbalılıCuma günü akşam bir araya gelecek. Dileklerin tutulup, ateşlerin yakılacağı gece için Torbalı Belediyesi hazırlıklarını büyük oranda tamamladı. Özellikle Roman vatandaşların büyük ilgi göstereceği etkinlikler de her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.

TEKİN’DEN DAVET

Türk Dünyasının genelinde yaşanan Hıdırellez geleneğini sürdürmeye devam edeceklerini ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, tüm Torbalılıları Hıdırellez etkinliklerine davet etti. Bu tür sosyal etkinliklere önem verdiklerini ifade eden Tekin, “Öz kültürümüzün bir parçası olan Hıdırellez şenliklerini halkımızla birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek ve geçmişi canlı tutmak amacıyla coşku içinde kutlayacağız. Özümüzü, kültürümüzü ifade eden değerlerimize sahip çıkma, yaşatma adına herkese görevler düşmektedir. Biz de Torbalı Belediyesi olarak üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız. Tüm Torbalı halkını Cuma günü akşam düzenleyeceğimiz Hıdırellez şenliğimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.  

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ