Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Şehit Yasin Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinden TCG Anadolu gemisine ziyaret

Şehit Yasin Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinden TCG Anadolu gemisine ziyaret
Reklam

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği 2. İmam- Hatip Okulları arası Bilim ve Kültür şenliğine Ödemiş Şehit Yasin Naci Ağaoğlu İmam – Hatip Ortaokulu öğrencileri Okul Müdürü Ramazan Göçen ve Öğretmen Kemal Açıkel  eşliğinde “Gökyüzüyle Buluşuyoruz” başlığı katılım gerçekleştirdi. Katılımcılara teleskop eşliğinde güneş gözlemi yaptırıldı. Öğrenciler Astronomi hedeflerini sundu.

 ÖDEMİŞ ŞEHİT YASİN NACİ AĞAROĞLU  İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRETMEN ve ÖĞRENCİLERİ  İZMİR’DE 2. BİLİM ŞENLİĞİNDE

Şenlik ardından öğrenciler İzmir limanına demirlenen Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine kayıtlı TCG Anadolu ‘yu ziyaret etti. Gemi ziyaretinde BaykarTeknolojiye ait ve milli savunma sistemine büyük değer katan SİHA, İHA ve ALTAY tüm katılımcılar gibi öğrencilerde büyük heyecan uyandırdı.

Okul Müdürü Ramazan Göçen “Devletimizin ve milletimizin büyüklüğünü gururla gördük, tüm öğrencilerimiz ve halkımızla gururumuzu yaşamalıyız.Bu süreçte bizlere destek olan İzmir İl Millî Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Sayın Yusuf Yılmaz’a ve Ödemiş İlçe Millî Eğitim Müdürümüz  Sunullah Desticioğlu’na teşekkür ederiz.”Dedi.

TCG Anadolu’nun uzunluğu 231 metre, genişliği 32 metre ve yüksekliği 58 metredir. TCG Anadolu’nun tam yüklü deplasmanı 27.436 tondur, tam yükle en az 20,5 knot azami sürat, 16 knot ekonomik süratle seyir edebilir.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ