Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Geçici hayvan bakımevi ve rehabilitasyon merkezi açıldı

Geçici hayvan bakımevi ve rehabilitasyon merkezi açıldı
Reklam

Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Açılışı Gerçekleşti. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar’ın katılımlarıyla hizmete açıldı.

Merkezin açılış törenine İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar, Kiraz İlçe Kaymakamı Onur Titiz, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu,  ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreni kapsamında, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan  İzmir  Dokuz Eylül Rektörü  Nükhet Hotar “Bu güzel ilçede bir öykü yazmaya karar verdik. Ve Kiraz da ilk olarak Kiraz da ilk olarak  Dokuz Eylül  Veterinerlik Fakültesinin  hayata geçirdik. Çünkü Kiraz bir anlamda Hayvancılığın önemli merkezlerinden biriydi. Ve Fakülte açılmasıyla birlikte burada Öğretim üyelerini ve öğrencilerini ağırlamaya başladı. Ve şu anda en önde gelen fakültelerin arasında çalışmalarını sürdürmektedir.”dedi.

 Kiraz İlçe Kaymakamı Onur Titiz “ Buranın bildiğiniz gibi daha önceden temelini atmıştık. Bugün de sizlerin de katılımıyla açılışını  yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Burada bizlere emanet olan   canlarımızı  sahip çıkılması anlamında önemli çalışmaların olacağı bir yer olacağına şimdiden inanıyorum” dedi.

Kiraz  Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu “Aslında 5 yıl önce başlayan bir projenin hikayesiydi. Bu  ve  burası 30 bin metrekare alan  ve bin metrekare kapalı alanı bulunan güzel bir proje oldu.  Bu canlarımıza burada en iyi şekilde bakacağız” Dedi.

Konuşmaların ardından açılışı gerçekleşen Kiraz  Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı gerçekleştikten sonra tesis açılışa katılan davetliler tarafından gezildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ