Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kültürpark gölet temizleniyor

Kültürpark gölet temizleniyor
Reklam

Ödemiş’in en güzel dinlenme ve piknik alanlarından biri olan 125. Yıl Kültürparkta, vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek adına çalışmalar yapılıyor.

Ödemiş merkezde, yeşiller arasında dinlenme ve piknik alanı, çocuk oyun grupları ve spor alanlarının bulunduğu 125. Yıl Kültürpark’ta yaz için çalışmalar hızla devam ediyor. 72 bin metrekare alanda kurulu 125. Yıl Kültürpark,  spor yapmak ya da dinlenmek için Ödemişliler tarafından en çok ilgi gören yeşil alanlar arasında yer almaktadır. Park içinde bulunan 10 bin metrekarelik gölet ve iskele çay bahçesi de en çok tercih edilen mekanlar arasında. Yaz ayları yaklaşırken Ödemiş Belediyesi ekipleri,  gölette oluşabilecek kokuyu önlemek ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak amacıyla temizlik çalışmalarına başladı. Yaklaşık 10 gün önce başlayan çalışmalar kapsamında gölet içindeki su boşaltılarak, içindeki balıklar geçici bir süre için havuz içine alındı.   Gölet dibinde biriken çamurlar ise temizleniyor. Gölet etrafındaki korkuluklar yenilenerek, iskele çay bahçesinde boyama çalışmalarının yanı sıra mutfak kısmı büyütüldü.

Yeşil alanları, yürüyüş ve spor kompleksleri, göleti ve iskele çay bahçesiyle dinlenmek isteyen vatandaşların yanı sıra yeni evlenen çiftlerin fotoğraf çekilmek için tercih ettiği mekanlardan biri olan Kültürpark’taki yenileme çalışmalarının iki hafta içinde tamamlanması planlanıyor.

Ödemiş’in önemli soluk alma alanlarından 125. Yıl Kültürpark’ı daha yeşil ve daha güzel hale getirmek üzere çalışmaların sürdüğünü söyleyen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Her şeyin en güzeline layık olan Ödemişli hemşehrilerimiz için çalışıyoruz. Ödemiş’te bahar ve yaz aylarının en güzel yaşandığı yerlerden birisi 125. Yıl Kültürpark. 125. Yıl Kültürpark’a güzellik katan göletin tabanının temizlenmesi ve suyunun da tazelenmesi gerekiyordu. Bu anlamda yaklaşık 10 günden beri arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Kısa süre içerisinde gerekli çalışmaları tamamlayıp Kültürpark’ımızı daha da güzelleştireceğiz. Bu çalışma sürecinde hemşehrilerimize sabır ve anlayışları için teşekkür eder, sahadaki çalışma arkadaşlarımıza kolaylıklar dilerim” dedi.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ