Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Rehberlik alanında öncü çalışmalar yapılacak

Rehberlik alanında öncü çalışmalar yapılacak
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Rehberlik ve Araştırma merkezlerinin etkililiğini ve verimliliğini arttırmak üzere başlatılan çalışmalar sürüyor. Torbalı’daki RAM’da çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bu kapsamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezleri sayısı 15’e yükseldi. İzmir’de Aliağa, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Ödemiş, Torbalı, Narlıdere ilçelerinde Rehberlik ve Araştırma Merkezleri bulunuyor. Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde Rehberlik Hizmetleri ve Özel Eğitim Hizmetleri bölümleri bulunuyor. Rehberlik Hizmetleri bölümü, bölgesinde bulunan okul ve kurumların rehberlik hizmetlerinin koordinasyonunun yanı sıra bireysel rehberlik hizmetlerinin yürütülmesini sağlıyor. Özel Eğitim Hizmetleri bölümünde ise özel eğitime ihtiyacı olan bireyler, eğitsel değerlendirme ve tanılama işlemleri yapılarak uygun eğitim ortamlarına yönlendiriliyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ile okullarda rehberlik servisleri tarafından yürütülen çalışmaların önemini vurgulayarak Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin bulundukları bölgenin ihtiyaçlarını göz önüne alarak çalışmalar yürütmesinin  önemine değindi. Bu kapsamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her ay Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Komisyonu toplanarak İzmir ilinin rehberlik ihtiyaçlarını belirlemeye yönelik çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ