Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Özel eğitim meslek okulundan anlamlı proje

Özel eğitim meslek okulundan anlamlı proje
Reklam

Ödemiş İlçe Kaymakamlığının “Yarınlara İz Bırak” projesi kapsamında Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulu Müdür Yardımcısı Özlem Özden İçel danışmanlığında 13 öğrenci ile yürütülen “Atık Gıda Yok Tasarruf Var” projesi okulun  öğretmen, öğrenci ve çalışanları ile evlerinde bulunan artmış yiyecekleri okula getirerek kümes hayvanlarının  beslenmesi amaçlanarak   yiyecek israfının önlenmesi ve farkındalık yaratılması sağlandı.

Ödemiş  Ovakent  Özel Eğitim Meslek Okulu  el sanatları öğretmeni İclal Baykal danışmanlığında yürütülen bir diğer Yarınlara İz Bırak projesi ‘plastik atıkları hayata geçiriyoruz’ projesi ile plastik atıkların zararları hakkında seminer verilip ardından değerlendirme verilerine göre  ürünler oluşturuldu. .Bu ürünler yıl sonunda gerçekleştirilen sergide  yer almasının çalışmasının yapılacağı duyuruldu.

ÖDEMİŞ OVAKENT ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU MÜDÜRÜ GÖKHAN ARSLAN  GÜNÜN ANLAM ve ÖNEMİNİ ANLATAN KONUŞMAYI GERÇEKLEŞTİRDİ

Ödemiş Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Gökhan Arslan konuşmasında “Ödemiş Ovakent Özel eğitim meslek okulu olarak 10-16 mayıs engelliler Haftası kapsamında hazırlamış olduğumuz programa hoş geldiniz. Yıl içerisinde yapmış olduğumuz etkinlik ve çalışmalarımızın belli bir kısmını bugün sizlere sunacağız. Bugün burada çocuklarımızın neler yapabildikleri neleri başarabildiklerini toplumla nasıl bütünleşebildiklerini görüyoruz. Çocuklarımızı kimi zaman koroda türkü söylerken kimi zaman deprem şehitleri için yardım toplayıp dualar ederken görüyoruz. Bu da öğrencilerimizin ne kadar topluma entegre olduklarını göstermektedir. Bugün yarınlara iz bırak projesi kapsamındaki projeler, Sergiler, tiyatro gösterileri ve koro çalışmalarını izleyeceğiz, ardında ikramlarımız olacaktır. Siz değerli misafirlerimizi bugün bizi yalnız bırakmayıp davete icabet edip şereflendirdiğiniz için teşekkür ederiz.”Dedi.

Ödemiş Ovakent Mahallesinin eğitim kurumlarından Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulunda yapılan konuşmaların ardından  Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Ovakent Mahallesi Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Astsubay Başçavuş Burak Özvatan ve açılışa katılan  konuklar tarafından okulun hazırladığı projeler  yerinde incelendi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ