Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te ilköğretim haftası kutlandı

Reklam

Ödemiş’te 2023-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı kapsamında İlköğretim Haftası kutlama töreni gerçekleşti. Tören programı kapsamında ilk olarak Atatürk anıtına Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu tarafından çelenk konulması, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması yer aldı.

KUTLAMA PROGRAMI ZAFER İLKOKULUNDA DEVAM ETTİ.

Zafer ilkokulunda yapılan törende konuşan Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu “2023-2024 Eğitim Öğretim yılının açılış törenine hepiniz hoş geldiniz  yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın bugün yeni bir eğitim-öğretim heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının Ödemiş’imize,ülkemize ve tüm eğitim öğretim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Eğitim sistemimiz; tüm vatandaşlarımızı; Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin, dengeli vedüzgün bir karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi” görevini üstlenmiştir.Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” Bu düşünceden yola çıkarak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin, taşıyacak olan Bakanlığımızın ortaya koyduğu2023 hedefleri ve 2053, 2071 vizyonuyla buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir. Bu bağlamda eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz, çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük edipmilli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir

Okullarımızla ilgili sayısal verileri burada kısaca arz etmek istiyorum.Bugün, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 106 okulumuzda, 1508öğretmenimiz ve 20.989 öğrencimiz ile ders başı yapmış bulunmaktayız. Tüm okullarımızda gerekli güvenlik önlemleri alınmış, yaz dönemi boyunca okullarımızın tadilat ve onarımı yapılmış, taşımalı eğitimin bütün iş ve işlemleri tamamlanmıştır.Bilindiği üzere bakanlığımızın deprem güvenliği çalışmaları kapsamında üç okulumuzda güçlendirme, bir okulumuzdaysa yıkılarak yeniden yapım çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Prof. Dr. Muzaffer Kula Anadolu Lisemize de yıkılarak yeniden yapım kararı verilmiş olup valilik oluru beklenmektedir. Bu okullarımız için eğitim öğretimi aksatmayacak gerekli tüm düzenlemeleri gerçekleştirdik vetüm kurumlarımızla her anlamda yeni eğitim öğretim dönemine hazırız.Çocuklarımızın daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim yapmaları bizim için her şeyden daha çok önem arz etmektedir. Bu anlamda bizleri destekleyerek yanımızda olan tüm velilerimize, öğrencilerimize ve pek tabii öğretmenlerimize bu vesileyle teşekkür etmek isterim” dedi.

Ödemiş Zafer İlkokulu bahçesinde düzenlenen  İlköğretim haftası kapsamında ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu tarafından günün mana ve önemini anlatan konuşmanın yapılması, Öğrenci Şiirleri, Okulun İngilizce Öğretmeni Gürel İpek,yönetiminde 4-G sınıfı öğrencisi Defne Sarı, ve annesi Canan Yemen’in Güldaniyem ve Kul olayım Kalem Tutan türkülerinin seslendirilmesi 4-B sınıfı Öğrencilerinin  Halk Oyunları gösterisi  1-F sınıfı öğrencilerinin Yaşasın Okulumuz şarkısını seslendirmesiyle program sona erdi.

Yapılan İlköğretim Haftası etkinliğine Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet Eriş, Ödemiş Emniyet Müdürü  Hasan Özge, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Ödemiş Gençlik ve Spor Ödemiş İlçe Spor Müdürü Cafer  Cebeci, Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Mehmet  Bakırlı olmak üzere çeşitli okullardan gelen okul müdürleri ve Ödemiş Zafer İlkokulunun Öğretmen ve Öğrencileri katıldılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ