Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Süslü kadınlar etkinlikte bir araya gelecek

Süslü kadınlar etkinlikte bir araya gelecek
Reklam

Torbalı’da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 17 Eylül Pazar günü gerçekleşecek. Etkinlik, 35 ülkede ve 200 şehirde eş zamanlı olacak.

2013 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bu yıl Torbalı’da 3. kez yapılacak. Organizatör İlknur Tunger tüm kadınları bisikletleriyle birlikte etkinliğe davet etti.

Rengarenk kıyafetleri ve süsledikleri bisikletleri ile 17 Eylül Pazar günü Türkiye’de ve dünyada 200’den fazla il ve ilçede düzenlenecek Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nda binlerce kadın aynı anda pedal çevirecek.  Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisiklet altyapısı talebini pekiştirmek için düzenleniyor.

Konuyla ilgili bilgiler veren Süslü Kadınlar Bisiklet turunu organize eden İlknur Tunger, “Türkiye çıkışlı olan bu tur; ülkemizden Dünyaya yayılan bu çok değerli kadın hareketi çok beğenilerek izleniyor. Dünya’da onlarca şehirde Türkiye ile eş zamanlı olarak yapılan bisiklet sürüşü yurtdışında da Türk kadınlarının özverili çalışmaları ile gerçekleşiyor. 17 Eylül 2023 Pazar günü Saat: 18:00’de tüm kadınları Torbalı BKM (Hipodrom)’ye bekliyoruz” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ