Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Geleneksel rahvan at yarışları gerçekleşti

Reklam

Ödemiş Günlüce Mahallesi TayparkYarış Pisti’nde yapılan yarışlara Türkiye genelinden 107 rahvan atı, dokuz kategoride katıldı.

RAHVAN AT YARIŞLARDA KIRAN KIRANA HEYECAN YAŞANDI

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ile Ödemiş Belediyesinin birlikte organize ettiği Geleneksel Rahvan At Yarışları Günlüce Mahallesi Taypark Yarış Pistinde Düzenlendi.

Türkiye genelinden toplam 107 rahvan atlarının iştirak ettiği yarışlarda Atlar Baş, Baş Altı, Büyük Orta, Küçük Orta, Deste, Dörtlü Tay, Üçlü Tay, İthal A ve İthal B olmak üzere 9 kategoride yarıştı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ile birlikte Günlüce Taypark’ta düzenlediğimiz Geleneksel Rahvan At Yarışlarımızı heyecan ve coşkuyla tamamladık. Bu güzel organizasyonun sorunsuz ilerlemesine katkı sunan başta bu ata sporumuza gönül vermiş arkadaşlarımız ve hakemlerimiz olmak üzere çalışma arkadaşlarıma ve Jandarma ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ödemiş At Yetiştiricileri ve Binicilik Derneği Kulübü Başkanı Hasan Aktaş Ödemiş Kent Gazetesine yaptığı açıklamada “Geleneksel yarışımız Ödemiş’in Kırkpınar’ı yani Ödemiş yarışların Kırkpınarıdır zaten. Türkiye’de ilk at yarışları Ödemiş’te olmuştur. Bizlerde Atalarımızdan gelen bu sporu yaşatmaya devam ediyoruz. Bugün Toplam 107 atımız katıldı çevre ilçelerden illerden katılım bayağı yüksek oldu gelen herkese teşekkür ederiz. Yarışmalarda Türkiye’nin dört bir yanından her yerden” İfadelerinde bulundu.

Ödemiş’te Rahvan Yarışlarına Afyon ilinden katılan Hasan Koçkan Gazetemize yaptığı açıklamada “Yarış gayet güzeldi memnunuz. Yarışı düzenleyenlerden yarış alanından.  Elimizden geldiği kadarıyla Türkiye’deki her yarışa katılıyoruz.  3 tane atım vardı. Bu gün yarışa tek atla katıldım. Ödemiş’te yapılan bu Rahvan yarışlarına her zaman katılmaya çalışıyorum. Bugünde tek atımla katıldım. Güzel bir yarışma heyecanı olmasını bekliyorum” dedi.

Ödemişli İşadamlarından Mehmet Zeybek “Bu yılda Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ile Ödemiş Belediyesinin birlikte organize ettiği Geleneksel Rahvan At  Yarışlara iştirak ettik. Bizlerde ailemizin büyüklerinden gelen bu rahvan atçılığı sürdürüyoruz. Burada kazanmaktan daha ziyade Türkiye’nin her bölgesinden gelen atçılar şenlik havasında yarışıyorlar” dedi.

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ile Ödemiş Belediyesinin birlikte düzenlediği yarışlar sonunda kazanan Rahvan At sahiplerine Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş tarafından Kupa ve Para Ödülleri takdim edildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ