Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Süslü Kadınlar bisiklet turu, 11. kez Tire’de düzenlendi

Süslü Kadınlar bisiklet turu, 11. kez Tire’de düzenlendi
Reklam

İzmir’den dünya geneline uzanan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bisiklet severlerin coşkuyla karşıladığı 11. turuna start verdi. 2013 yılında İzmir’de başlayan bu etkinlik, 10 yıl içinde büyük bir ivme kazanarak Türkiye’den dünyanın dört bir yanına yayıldı. Şimdi ise 30 ülkede 81 ilde 200 şehirde aynı anda gerçekleşti.

Bu yıl da organizatör Nesibe Güneş tarafından organize edilen Tire Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatta daha fazla yer almasını vurgulamak amacıyla düzenlendi.Rengarenk balonlar ve bisikletlerine süsledikleri süsleriyle  ve giyindikleri şık elbiselerle Tire Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Tire’de adeta festival havasında gerçekleştirilirdi .

Tur öncesi organizatör Nesibe Güneş gazetimize yaptığı açıklamada ;Sevgili bisikletli hanımefendiler, çocuklar, beyefendiler, süslü kadınlar, bisiklet turunun 11. turuna hoş geldiniz. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 2013 yılında İzmir’de başlamıştır. 10 yıl içerisinde büyüyen bu etkinlik önce Türkiye’de, daha sonra dünyada diğer şehirlerde bisiklete binen kadınların dikkatini çekmiştir. Turumuz 30 ülkede, 81 ilde, 200 civarı şehirde eş zamanlı olarak yine bağımsız gönüllü kadınlar tarafından yapılan bir etkinliktir. Gururluyuz! Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatının bir parçası olmasını dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etme fırsatı vermek ve güvenli bisiklet sürmeye ilişkin altyapı talebini pekiştirmek için düzenlenmektedir. Ortak dileklerimiz ve isteklerimiz var: Bizim kadın mı erkeklerin bu toplumda aynı haklara, aynı yükümlülüklere sahip olduğumuzu mesajını bir kez daha veriyoruz.” Dedi.

Haber : Emine Toktaş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ