Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Beydağ insanıyla, doğasıyla coğrafyasıyla inanılmaz bir yer

Beydağ insanıyla, doğasıyla coğrafyasıyla inanılmaz bir yer
Reklam

Beydağ’da resmi olarak görevine başladıktan sonra Kent Gazetesi olarak ziyaret ettiğimiz Beydağ İlçesinin yeni kaymakamı İrem Baha Yağan ilk mesajını gazetemize verirken Beydağ ilçesiyle ilgili önemli izlenimlerini aktardı.

İlçeye gelir gelmez vatandaşlarla buluştuğunu belirten Kaymakam İrem Yağan “Kestane şehri, ilçeye ilk gelir gelmez sivil olarak dışarı çıkıp halkla sohbet edebilme fırsatı buldum. Onların sıkıntılarını dinledim kendimce ilçenin fotoğrafını çekmeye çalıştım. Süreci yönetilmek açısından bunun önemli olduğu kanaatindeyim. İlk izlenimim aşık oldum ilçeye umarım aşkımızda devam eder. Gerçekten insanıyla doğasıyla, kültürel yapısıyla, coğrafyasıyla inanılmaz bir yer. Birlikte güzel bir süreç geçireceğimizi düşünüyorum. Daha çok sahada olmayı planlıyorum bu hafta içinde kamu kurum ve kuruluşların ziyareti onların organizasyonu, esnaf ziyaretleri, sivil toplum kuruluşları ve çalınacak bazı kapılarım olacak. İlk ziyaretimi şehit ailelerine ziyaret ederek başladım. Önümüzdeki günlerde şehitlerimizin mezarları ve akabinde gazilerimizi ziyaret edeceğim. Önce komşularımdan başlamak üzere mahalle sakinleri, ilçe sakinleri ve dış mahalleler olarak devam edeceğim. Allah’ın izniyle güzel bir süreç geçireceğimizi düşünüyorum.  Bir şey dikkatimi çekti özellikle kestane döneminde, festivaller döneminde, vatandaşın daha çok sahada olduğu perşembe günü yani pazar gününde onlarla hasbıhal etmek istiyorum, onlarla dostluk kurmak istiyorum tabi bunları yaparken de makamda onların dertlerini de dinlemek istiyorum. Vatandaşlarımıza kapımız sonuna kadar açık gerekirse 17:30’tan sonra evrak işlerimizi tamamlarız acil işler dışında ama onarın derdini dinlemek ve derdine derman olmak bizim için öncelik. Allah utandırmasın.”   

KAYMAKAM İREM YAĞAN VE ÖZ GEÇMİŞİ

1988 yılında Suudi Arabistan’ın Al-Baha kendine doğdu. Adana Ceyhanlıdır. İlköğretimini Adana Ceyhan’da, Lise Eğitimini ise Osmaniye Düziçi Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden; 2019 yılında ise Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünden mezun oldu.

2012-2014 yılları arasında Yüreğir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında, 2014-2020 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı, Özel Kalem Müdürlüğü ve Teftiş Kurulu Başkanlığında görev yaptı. 2016 yılında Elazığ İl Jandarma Komutanlığında vatani görevini tamamladı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 2020 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Diyarbakır Valiliğinde İl Merkez Stajını, Muğla Dalaman ve Zonguldak Alaplı İlçelerinde Kaymakam Refikliği stajını, Denizli’nin Buldan, Çal, Güney, Kırıkkale’nin Keskin ve Çelebi İlçelerinde Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. 2021-2022 yılları arasında Denizli Bekilli, Yozgat Akdağmadeni, Yozgat Aydıncık İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. Bakanlık Merkez stajının ardından (Dil Kursu) 6 ay süre ile (Birleşik Krallık) Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi aldı. 06.02.2023 tarihinde Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında Adıyaman Valiliği emrinde 3 ay süre ile konteynır kentlerin organizasyonu kapsamında görev aldı

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ