Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Futbol akademileri projesinde kulüp ziyaretleri başladı

Futbol akademileri projesinde kulüp ziyaretleri başladı
Reklam

Türkiye Futbol Federasyonu’nun DoublePass firması iş birliği ile yürüttüğü Futbol Akademileri Projesi’nde kulüp ziyaretleri başladı. Programın ilk etabı 9 Şubat’a dek sürecek ve toplam 9 kulüpte ikişer gün sürecek eğitimler gerçekleştirilecek.Türk futbolunda oyuncu gelişimi ve sürdürülebilir akademi modeli oluşturmak amacıyla düzenlenen proje kapsamında ilk olarak Beşiktaş, İstanbulspor ve Siltaş Yapı Pendikspor kulüplerine ziyaretler düzenlendi ve bu kulüplerde eğitimler verildi.

Beşiktaş’a giden heyette TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, TFF Kulüp Akademileri Elit Oyuncu Gelişim Müdürü Fatih Serkan Albayrak, antrenör eğitimcisi Sercan Görgülü, DoublePass eğitmenleri Ceri Charles Bowley ve KevinNicholson yer aldı. İstanbulspor ziyaretini TFF Kulüp Akademileri Süper Lig Sorumlusu Ümit Turmuş, TFF Grassroots Müdürü Nur Mustafa Gülen, Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ile DoublePass eğitmenleri Steven Vanharen ve Gabriel C. Pellegrino gerçekleştirdi.

Siltaş Yapı Pendikspor’a giden heyette ise 1. Lig Kulüp Akademileri Teknik Sorumlusu Yücel Uyar, antrenör eğitimcileri Serhat Sütlü ile Osman Üstünel ve DoublePass eğitmenleri Sander Van Praet ile Adam Lee Owen yer aldı. Program çerçevesinde kulüp akademi yönetimi ve futbol felsefesi başlıklı eğitimler verildi. Teorik derslerin yanı sıra saha uygulamaları da gerçekleştirildi. Koordinatörlüğünü TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in üstlendiği Futbol Akademileri Projesi’nde sıradaki ziyaretler RamsBaşakşehir, Fenerbahçe ve Kasımpaşa kulüplerine yapılacak

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ