Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Basın ligi Süleyman Alasya sezonunda ilk 3’e giren takımların ödülleri verildi

Basın ligi Süleyman Alasya sezonunda ilk 3’e giren takımların ödülleri verildi
Reklam

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Ligi 2023 Süleyman Alasya Sezonu’nda ilk üçe giren takımlara kupaları törenle verildi.

Karşıyaka Belediyesi Fan Zone tesislerinde dün akşam düzenlenen törene, Karşıyaka Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İGC Başkanı Dilek Gappi, İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen, Yönetim Kurulu Üyeleri Esat Erçetingöz, Yılmaz Çoşkun, Erdal Erek, Mehmet güçlü güler, TSYD İzmir Şubesi Başkanı Bahri Okumuş, Büyükşehir Belediyesi Spor Klübü Başkanı Ersan Odaman, Süleyman Alasya’nın Ailesi ve turnuvaya katılan basın mensupları katıldı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi törende yaptığı konuşmada; “İzmir Gazeteciler Cemiyeti basın turnuvasını ortaya koyarken kurumlar arası diyalog ve birlikteliğini artırılması, dostluğun ortaya konması, tatlı, kendi içinde iddialı bir organizasyon olmasını istedik. Bu yıl ne mutlu ki dördüncüsünü tamamlıyoruz. Her yıl bir büyüğümüzün adını verdik. Bu yıl Süleyman Alasya dedik. Süleyman Alasya, çok iyi bir spor yazarıydı. Diyaloğa çok açık bir insandı, haberden, haberin peşinde koşturmaktan, farklı haber yaratmaktan keyif alırdı. Ne mutlu ki bu ligi tamamlarken onun adını yaşatmanın kıvancını yaşıyoruz. Buradan Türk basınının çok değerli isimleri yetişti. Mustafa Kemal Atatürk, sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını, biz gazetecinin zeki çevik ahlaklı ve kalemini satmayanını seviyoruz. İyi ki varsınız” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay ise yaptığı konuşmada ” İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Ligi 2023 Süleyman Alasya Sezonu Kupa Töreni’nde bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Medyanın yaşadığı zorluklar ve baskılar ortadayken İzmirli gazetecilerin kaynaşması, motivasyonu ve spora teşvik edilmesi için bu ligin düzenlenmesini çok önemsiyorum.

Böyle zor günlerde mesleki dayanışmayı artırmak, inanç birlikteliği yaratmak gerekiyor. Bunu da İzmir Gazeteciler Cemiyeti çok iyi yapıyor.” sözleri ile İzmir basına desteklerini iletti.

Bugüne dek spora ve sporcuya verdiği önemi her fırsatta dillendiren Tugay, “Bu lig İzmir’de spor gazeteciliğinin unutulmaz ismi, zamansız vefatıyla bizleri çok üzen değerli Süleyman Alasya’nın adını taşıyor. Ölüm kaçınılmaz, önemli olan iyi anılmak, geride güzel dostluklar bırakmak.

Süleyman Alasya da İzmir’de güzel izler, derin bir sevgi bırakan adı ve anıları yaşatılan değerli biri.

Kendisini rahmetle anıyoruz. Onun adını yaşatmak adına lige katılan tüm gazetecileri kutluyorum.” ifadeleri ile vefanın önemine dikkat çekerek konuşmasını sonlandırdı.

Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Maçların yapıldığı spor salonunu tahsis eden Cim Stragil Spor Salonu Temsilcisi Alican Sinan’ a plaketini Erdal Erek,, Hakemler adına .Metin Aydınoğlu+na plaketini Esat Erçetingöz, Büyükşehir Belediyesi Spor Klübü adına Ersan Odaman’na plaketini ise Mücahit Bektaş verdi.

Gol kralı Fatih Ümit Önel’e kupasını Cemil Tugay takdim etti. Ardından İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ile birlikte ligde şampiyon olan Demirören Haber Ajansı’na kupalarını ve ardından madalyalarını sundu. 2. olan TRT takıma kupasını Bahri Okumuş,, 3. olan Turkuaz Medya’ya ise kupasını Mehmet Güçlü Güler verdi. Fairplay ödülünü ise Demirören Haber Ajansı takımından Davut Can, Süleyman Alasya’nın oğlu Arda Alasya’nın elinden aldı. Törenin sonunda Tugay, İzmir Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Yılmaz Coşkun ile Mehlika Gökmen tarafından plaket ile onurlandırıldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ