Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İMTAL’den vergi haftası

Reklam

35. Vergi Haftası Ödemiş İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İMTAL) konferans salonunda yapılan törenle kutlandı. 28 Şubat Çarşamba günü yapılan törene Ödemiş Vergi Dairesi Müdürü Taner Doğu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve okulun Muhasebe ve Finansman alanı öğrencileri katıldı.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Şenay Uşaklı’nın sunduğu törenin ilk konuşmacısı Ödemiş Vergi Dairesi Müdürü Taner Doğu oldu. Doğu yaptığı sunumda Türkiye’de vergi sistemi, vergi bilinci ve verginin önemi konuları hakkında bilgiler verdi. Doğu’dan sonra kürsüye gelen muhasebe ve finansman alanı öğretmeni İlhami Durgun da vergi tanımı, bilinci ve vergi farkındalığını artırmaya yönelik bir konuşma yaptı. Törende devlet tarafından toplanan vergilerle gerçekleştirilen bazı yatırımların anlatıldığı video gösterimi gerçekleştirildi.

Günün anlam ve önemiyle ilgili İMTAL öğrencileri tarafından şiirler okundu. Tarihte bazı ülkelerde alınmış olan ilginç vergiler de törene katılanları gülümsetti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ