Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Dünya Eğitim Kurumları Uzaktan Eğitim Sürecinde De Başarıya Doymuyor

Reklam

Dünya Eğitim Kurumları pandemi koşullarında çevrim içi eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Anaokulundan liseye kadar uzanan Robotik eğitimlerine takım koçları rehberliğinde çevrim içi ortamda da katılan öğrenciler teknolojinin imkanlarını kullanarak evlerinden kodlama devam ediyorlar.

İlkokul Lego Robotik Takımı “CREATORS” öğrencileri geçtiğimiz yıl pandemi koşulları sebebiyle ertelenen ulusal turnuvaya katılarak okullarına “Proje ve Model Uyumu Mucitler Ödülü” kupasını kazandırdılar. Çevrim içi gerçekleştirilen turnuvada, sezon temasına uygun yenilikçi projelerini, tasarladıkları lego modeliyle “Bilim Kahramanları Derneği”nin alanında uzman Jürilerine sunan öğrenciler Yaman Güler, Çınar Dilek ve Ateş Pehlivan jürinin takdirini toplayarak madalyalarını almaya hak kazandılar.

Dünya Eğitim Kurumları, 2017 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürdüğü Lego Robotik Eğitimlerine bu yıl katılacakları Bilim Kahramanları Derneği’nin organize edeceği 17. Türkiye Turnuvaları “RePlay” Sezonuna ara vermeden hazırlanıyorlar. Ortaokul Takım koçları kemal Sarısu ve Zeren Gacar Şenocak , Lise Takım Koçları Selin Kaplan Sarısu ve Ayşegül Ketenoğlu rehberliğinde çevrim içi kodlama eğitimlerine devam ediyorlar. Takım koçlarımızla uzaktan eğitim alan takım öğrencilerimiz, kendi bilgisayarlarından kodladıkları robotlarını  uzaktan erişimle fiziki olarak harekete geçirebiliyorlar. Ayrıca sezon temasına uygun Yenilikçi Proje çalışmalarına araştıran öğrenciler, pandemi sürecinin etkilerini kendi avantajlarına çevirerek turnuva heyecanlarına ortak oluyorlar.

Haber : Emine Toktaş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ